Publikováno Napsat komentář

Podoba čakry

 
Dnes sem fouknu informaci, kterou mám od člověka, díky němuž je tu na blogu už několik článků. Od člověka, v kterého mám 100% důvěru. Člověka, který krom jiného přímo vidí čakry. Já se o meditace a energetický systém člověka nikdy hlouběji nezajímal. Prostě to nebyl šálek mého čaje. Až do teď. Z jistých příčin jsem byl donucen zapracovat na konkrétní své čakře. A protože jsem o nich věděl jen minimum, nahonem jsem něco pohledal na internetu. Jako ideální možnost pro sebe jsem zvolil techniku vizualizace. A tady to začalo skřípat. Z načtených informací jsem se domníval, že čakra má mimo jiné fungovat a vypadat jako – nazvěme to ventilátor přijímající a dále posílající energii. Dále jsem se z různých zdrojů dozvěděl, že u muže se točí na jednu stranu, u ženy na druhou. Když už jsem si ji tedy měl vizualizovat, narazil jsem na problém: nedočetl jsem se totiž (možná je to druhým lidem jasné), jak je ten “ventilátor” natočen, abych si ho jako mohl vizualizovat správně. Je jeho osa souběžná s osou těla? Nebo je na tuto osu kolmá ve směru předo-zadním nebo naopak kolmá ve směru ze strany na stranu? Prostě mi to nějak zadrhávalo a já se v tu chvíli musel spokojit s vizualizací očisty čakry.
 
 

 
 
Naštěstí mi to celé osvětlil onen člověk a ukázal mi to na obrázcích a mně to celé okamžitě docvaklo. Nevylučuji, že jen objevuji Ameriku, za což se případně omlouvám.
Ano, čakra je vířící-proudící energie ve specifické dráze. Ale! Čakra je, laicky řečeno, prostorový objekt, a proto představovat si ho jako spirálu či “větrák” je chybou nutně vedoucí k chaosu, který jsem měl v těch směrech otáčení a ose, v níž by k tomu mělo docházet. Je to velmi jednoduché a zřejmě není rozdíl ve směrech otáčení u muže a ženy. K tomuto omylu se dojde právě v případech, kdy je čakra vnímána a i kreslena jako dvourozměrný objekt. 
Čakra je torus – co se “víření” energie týče. Ovšem její celková podoba se u čaker liší. Klasický tvar torusu by měla mít 1. čakra. Další jsou svým tvarem již složitější, avšak princip je zachován.
A proč je taková široká škála v zobrazení čakry v knihách a článcích na internetu? Protože záleží na tom, v jaké části řez daný člověk, který znázornění prováděl, viděl či vnímal. Když torus “rozříznete”, v různých vrstvách a osách je pak možné vidět různé obrazce od květu lotosu až po nekonečné variace barevného fraktálu, což je dáno jednotlivými částmi proudící energie. Bohužel nemám žádný vhodný obrázek, z kterého by to bylo možné jasně pochopit, ale věřím, že s trochou vizuální fantazie to dokáže skoro každý.
Ty různé směry (levotočivý vs. pravotočivý) vznikají, když pozorovatel vnímá čakru v řezu a ještě k tomu třeba neúplném. Například jen jednu půlku. Pak vidí vír točící se jedním či druhým směrem. Ale nevidí už, že je ještě jeden totožný vír jen k tomu zrcadlově otočený. Torus 1. čakry v řezu (řez souběžný s osou torusu) uprostřed totiž vypadá jako osmička. Jako třírozměrný objekt, ale bude mít vždy stejný směr toku energie. Negativní energie (negativní nikoli jako špatná) proudící odspodu nahoru bude do čakry vcházet vnitřkem a dolů vnějškem. Energie pozitivní proudící odshora dolů vstupuje do čakry z vrchu vnitřkem a nahoru vnějškem. Oboje pak ještě krouží – víří kolem osy.
Jakmile jsem si toto uvědomil, vizualizace již byla hračkou. Doslova. Šlo to samo od sebe a fyzický výsledek se dostavil doslova do pár desítek vteřin, v což jsem ani ve snu nedoufal. A to opakovaně.
Proto pokud naznáte, že by na mém názoru mohlo něco být, a praktikujete vizualizační cvičení při práci s čakrami, zkuste si tok energie v nich představovat jako torus.
 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..