Publikováno Napsat komentář

Achát růžový

Modrý krajkový, Větévkový, Ohnivý, Mechový/

Barva: Průzračný nebo mléčně bílý, šedý, modrý, zelený,  růžový, hnědý, často uměle barevný.

Vzhled: Na omak voskově měkký, většinou spojený ve vrstvách, někdy malé průsvitné krystalky různých velikostí. Často se prodává v podobě uměle dobarvených plátků, které nemají žádné dodatečné léčivé schopnosti.

Vlastnosti: Jedná se o velice stálý kámen tvořený mikroskopickými krystalky křemene ukládaného ve vzájemně spojených proužcích. Acháty slouží jako uzemňovací kameny, které nám dodávají citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu.

 

Achát dokáže uvádět do souladu prvky jin a jang, představující pozitivní a negativní síly udržující celý vesmír na pevném místě. Jako kámen schopný konejšit a uklidňovat funguje achát sice pomalu, ale poskytuje velkou sílu. Jeho mnohonásobné vrstvy dokážou vynést na světlo dosud ukryté informace.

V duševní rovině achát citlivě napomáhá k tomu, aby jeho majitel přijímal sám sebe, čímž podporuje jeho sebedůvěru. Achát vylepšuje duševní život, neboť posiluje schopnost soustředění. Láska achátu k pravdě dodává člověku odvahu, aby byl sám k sobě upřímný, dokáže vyvolávat vzpomínky. Povzbuzuje k tichému rozjímání a zužitkování životních zkušeností vedoucích k duchovnímu růstu a vnitřní stabilitě.

V citové rovině achát pomáhá překonávat negativní pocity a zahořklost, kterou někdy nosíme v srdci. Léčí vnitřní zlobu, posiluje lásku a dodává odvahu k jejímu novému hledání. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, neboť odstraňuje vnitřní napětí.

Léčebné využití: Achát stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie. Jeho očistná síla působí mocně na tělesné i citové úrovni. Pokud si ho člověk umístí na srdce, dokáže léčit citovou nevyrovnanost bránící přijímat lásku. Nošení na žaludku nebo užívání v podobě elixíru povzbuzuje trávící proces a přináší úlevu při gastritidě. Léčí oči, žaludek a dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní. Posiluje krevní oběh a léčí kožní nemoci.

Umístění: Lze jej nosit na všech vhodných místech těla nebo jej na ně pokládat.

ZVLÁŠTNÍ BARVY A DRUHY Kromě druhových vlastností mají různě zbarvené varianty achátu následující vlastnosti:

Modrý achát Modrozelený achát je většinou vyroben uměle ze skla a nemá žádné /přírodní/ léčebné účinky. 

 

Zelený achát Zelený achát zvyšuje duševní a citovou přizpůsobivost a současně zlepšuje schopnost rozhodování. Dobře poslouží při řešení sporů.

 

Růžový achát posiluje lásku mezi rodiči a dětmi. Pro dosažení maximálního účinku jej noste na srdci.

 

Botswanský achát, který se nachází výhradně v Botswaně, výborně poslouží každému, kdo je nějak spojen s ohněm nebo kouřem. Je užitečný pro kuřáky a pro ty, kdož chtějí s kouřením skoncovat. Pomůže vám prozkoumat dosud neznámá území a vaše vlastní tvůrčí schopnosti. Na duševní úrovni pomůže vidět vše ve větším měřítku.

Na citové úrovni jemně ulevuje vzniklému napětí. Tento druh achátu má často podobu uzlíků či vajec. Šedá varianta ve tvaru uzlíku připomíná lidský mozek, s nímž také dobře souzní. Zvláště je prospěšný tím, že pomáhá tělu přijímat kyslík. Příznivě působí na oběhový systém a kůži. Pomáhá překonávat deprese. V netělesné rovině pomáhá podněcovat činnost korunní čakry, dodávající energii do aurálního pole.


Modrý krajkový achát

Barva: Bleděmodrý s temnějšími liniemi.

Vzhled: Spojené proužky, často malé a ohlazené kousky.

Vlastnosti: Modrý krajkový achát je zázračný léčivý kámen. Jeho jemná energie ochlazuje a uklidňuje, vnáší do mysli klid a mír. Zvláště účinný je při aktivaci a léčení krční čakry umožňující svobodné vyjadřování myšlenek a pocitů. Otevírá cestu ke kontaktu s vyššími energiemi. Jedná se o jeden z kamenů zajišťujících svému nositeli obrovskou oporu a zdroj síly. Dokáže neutralizovat důsledky zlosti, infekce, zánětu a horečky.

V duševní rovině působí modrý krajkový achát proti potlačování pocitů pramenících ze strachu, který přináší hrozba, že budeme souzeni a odsouzeni. Pocit nadcházejícího souzení je často přítomen ve vztazích mezi rodiči a dětmi – jak v dětství, tak i v dospělosti. Výsledkem bývá potlačování vlastních pocitů a nedostatek sebevyjádření blokující krční čakru, což může ovlivnit i hruď, kde vyvolává pocit dušení. Modrý krajkový achát citlivě odstraňuje pocity starých křivd a podněcuje k novému způsobu vyjadřování. Dobře poslouží mužům, aby nalezli a přijali svou senzitivitu a cítili se s ní přirozeně.

V duchovní rovině pomáhá modrý krajkový achát slovnímu vyjádření myšlenek a pocitů, přičemž brání nárůstu duševního stresu. V citové rovině neutralizuje klidná a mírumilovná energie vyzařovaná kamenem pocit zloby. V duchovní oblasti modrý krajkový achát očišťuje krční čakru a pomáhá vyjádření vyšších duchovních pravd. Jedná se o kámen, který spojuje myšlenky s duchovními vibracemi a navozuje pocit hlubokého klidu.

Léčebné využití: Modrý krajkový achát působí skvěle na léčbu krku. Jeho schopnost odstraňovat zablokované sebevyjádření působí i na léčbu problémů spojených s rameny a krkem, na poruchy štítné žlázy a infekce hrdla i lymfatických uzlin. Snižuje horečku a odstraňuje bloky nervového systému. Léčí artritidu a deformace kostí, posiluje kosterní systém a urychluje srůstání zlomenin. Pomáhá vlásečnicím a slinivce břišní.

V podobě elixíru napravuje nerovnováhu tekutin v mozku a vodnatelnost mozku. Modrý krajkový achát lze využít rovněž k posílení léčby zvukem, neboť koncentruje a usměrňuje zvukové vlny na potřebné místo.

Umístění: Podle potřeby, zejména na krku.


Achát větévkový

Barva: Čirý, hnědý, zelený

Vzhled: Průsvitný se vzory, připomínajícími kapradí. Často malé a vyhlazené kousky.

Vlastnosti: Větévkový achát je známý coby kámen hojnosti. Vnáší dostatek a hojnost do všech oblastí lidského života včetně podnikání a zemědělství. Tento achát vytváří klidné a mírumilovné prostředí, posiluje schopnost naplno vychutnávat si každý okamžik. Prohloubí vaše spojení se zemí. Větévkový achát pracuje jen zvolna a potřebuje jistý čas, aby se mohl naplno projevit a přinést očekávané výsledky.

V duševní rovině vám pomůže udržet soustředěnost i ve chvílích, kdy na vás působí zmatky a hádky. Pomáhá uchovávat stabilitu. Propůjčí vám vytrvalost společně se schopností nahlížet na problémy jako na výzvy, které je nutné překonat. Na duchovní úrovni připomíná větévkový achát, abyste i v průběhu celoživotního růstu zůstali spojeni s vlastními kořeny. Otevírá a harmonizuje čakry, neboť jim umožňuje přijímat vyšší vědomí.

Léčebné využití: Na nejjemnější úrovni dokáže větévkový achát léčit nerovnováhu způsobenou poruchami vyváženosti čaker. V těle tento krystal rezonuje s oblastmi, jako je krevní řečiště a nervy. Uzdravuje nervový systém a choroby jako neuralgie či migréna. Kámen působí příznivě rovněž na poruchy kosterní soustavy a uvádí kostru do souladu s hmotnou realitou. Větévkový achát potlačuje degeneraci vlásečnic a stimuluje oběhový systém. Pokud je přiložen na poraněné nebo bolestivé místo, přináší úlevu od bolesti. Jedná se o užitečný kámen pro léčbu rostlin stejně jako samotné Země. Stabilizuje víry vznikající v energetickém poli Země a dokáže překonávat geopatogenní zóny společně s „zemskými liniemi”.

Umístění: Noste jej na potřebném místě nebo ho na ně přikládejte. Pro dosažení maximálního účinku je třeba jej nosit dlouho. Kámen lze zastrčit i do květináče.


Ohnivý achát

Barva: Hnědavě rezavý, oranžový, modrý, zelený

Vzhled: Barevné vzorce ve tvaru vírů, světélkující malé kameny

Vlastnosti: Ohnivý achát udržuje pevné spojení se zemí. Jeho energie působí uklidňujícím způsobem, přináší pocit bezpečí a jistoty. Jakožto krystal se silnými uzemňujícími účinky dokáže poskytnout oporu v těžkých chvílích. Ohnivý achát má značné ochranné účinky, zejména proti uhranutí. Vytváří kolem těla ochranný štít, odráží negativní síly zpět k jejich zdroji, aby původce špatného pochopil, co ve skutečnosti činí.

V tělesné rovině je ohnivý achát spojen /jak napovídá už jeho jméno/ s živlem ohně a napomáhá sexuálním aktivitám. Zažíhá kořenovou neboli základní čakru a podněcuje vitalitu na všech rovinách. V duševním životě ohnivý achát odstraňuje strach a zajišťuje pocit naprostého bezpečí a jistoty. Nošení ohnivého achátu napomáhá schopnosti vhledu do nitra věcí a současně umožňuje s co nejmenší námahou dospět k řešení vnitřních problémů. Pomáhá odstranit chtivost a destruktivní přání. Lze jej použít i při léčbě závislostí.

V duchovní rovině přispívá tento ochranný kámen k uvolnění, při kterém tělo „změkne”, a posiluje schopnost meditace. Tvrdívá se o něm, že představuje symbol naprosté dokonalosti. Dodává duchovní odvahu a pomáhá při rozvoji vědomí.

Léčebné využití: Tento kámen léčí žaludek, nervy, systém žláz s vnitřní sekrecí a poruchy oběhového systému. Prospívá zraku, posiluje noční vidění a pročišťuje zrak na vnitřní intuitivní i vnější tělesné úrovni. Rezonuje s meridiánem zvaným trojitý ohřívač a lze jej použít k obnovení rovnováhy, neboť z těla odstraňuje návaly horka. Ohnivý achát přináší tělu vitalitu a chrání jeho energii před vyhořením. Pokud je položen na vyhořelou čakru postará se jemně o její nové napojení. Na nejjemnější úrovni pročišťuje ohnivý achát éterické bloky a dodává energii auře.

Umístění: Ohnivý achát lze nosit dlouhou dobu. Je možné jej podle potřeby umístit na hlavu nebo kteroukoli část těla.


Mechový achát

Barva: Zelený, modrý, červený, žlutý, hnědý

Vzhled: Průhledný nebo průsvitný se vzorem připomínajícím listí nebo mech. Často v podobě malých uhlazených kousků.

Vlastnosti: Je to kámen spojený s přírodou, se schopností obnovit narušenou rovnováhu. O mechovém achátu se tvrdí, že osvěžuje duši a umožní spatřit krásu ve všem kolem. Jedná se o mimořádně užitečný kámen pro každého, kdo pracuje v zemědělství nebo je nějak spojen s botanikou.

Jakožto kámen zrození pomáhá mechový achát při práci porodním asistentkám. Mírní bolest a zajišťuje zdárný porod. Jedná se o kámen symbolizující nový počátek a podporující odstraňování duchovních bloků nebo spoutání.

Jako kámen hojnosti přitahuje mechový achát rovněž bohatství. Lze jej použít k dvojímu účelu. Rozumově orientovaným lidem pomáhá rozvíjet intuici, zatímco osobám silně intuitivně založeným umožňuje nasměrovat energii k praktickým záležitostem.

Na duševní úrovni zlepšuje mechový achát sebedůvěru a posiluje pozitivní vlastnosti svého majitele. Odstraňuje strach a hluboko zakořeněný neklid. Napomáhá rozvíjet sílu a schopnost vycházet s lidmi. Současně podněcuje k rozšiřování osobního prostoru a dosahování osobního růstu. Posiluje schopnost pokusit se po nezdaru zvládnout tutéž situaci ještě jednou, tentokrát za použití nových inspirujících metod.

V duševní rovině dopomáhá mechový achát schopnosti sebevyjádření a komunikace. Pomáhá dosáhnout citové rovnováhy, omezuje stres a mírní strach. Jakožto vysoce optimistický kámen posiluje víru a naději. Dobře poslouží každému, kdo vinou momentálních okolností nebo mozkové nerovnováhy strádá depresemi.

Léčebné využití: Mechový achát urychluje uzdravování. Lze ho použít proti vleklým nemocem. Funguje proti zánětům, pročišťuje oběhový a vylučovací systém. Pomáhá lymfatickému oběhu a povzbuzuje ke zvýšené činnosti imunitní systém. Mechový achát odstraňuje deprese způsobené nerovnováhou mezi levou a pravou mozkovou hemisférou. Napomáhá předcházet hypoglykémii a dehydrataci, léčí infekce, nachlazení i chřipku a snižuje horečky. Funguje proti zánětům a zmenšuje otoky lymfatických uzlin. Jako elixír jej lze aplikovat na kůži. Mechovým achátem se léčí také kožní plísně a infekce.

Umístění: Noste jej na problémových místech těla, aby byl v kontaktu s kůží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..