Publikováno Napsat komentář

Opál

Barva: Bílý, růžový, černý, béžový, modrý, žlutý, hnědý, oranžový, červený, zelený, fialový 

Vzhled: Čirý, nebo mléčný, duhový a ohnivý, nebo skelný bez ohně. Malé a leštěné kousky

Vlastnosti: Opál je citlivý kámen s jemnými vibracemi. Zpřístupňuje kosmické vědomí a probouzí duševní a mystické vize. Napomáhá k objevení a projevení skutečného já svého majitele. Opál dokáže pohlcovat i vysílat. Přijímá myšlenky a pocity z okolí, zesiluje je a vrací k jejich zdroji. Jedná se o karmický kámen, který nás učí, že vše, co vyšleme ven, se nám zase vrátí. Opál působí jako ochranný kámen – pokud je správně naprogramován, učiní vás nepostřehnutelnými či neviditelnými. Lze jej použít, pokud se chcete odvážit na nebezpečné místo. Svou úlohu splní i při šamanských cestách, kde je třeba být neviditelný.

 

Na duševní úrovni opál zesiluje zvláštnosti charakteru a současně vynáší na povrch osobní vlastnosti, aby poté mohly projít proměnou. Umožňuje správné pochopení vlastní ceny a pomůže vám porozumět svým možnostem. Vnáší do života světlo a spontánní rozhodování. Povzbuzuje umělecké sklony.

V citovém životě byl opál odedávna spojován s láskou a vášní, s touhou a erotikou. Jedná se o kámen pokušení, jenž zesiluje city a uvolňuje zábrany. Může sice rovněž působit jako stabilizující prvek citů, ale v některých případech energii spíš rozptyluje a jeho uživatel musí být velice soustředěný, než opál použije ke zkoumání nebo vyvolání emocí. V úvahu přichází i současné použití jiných kamenů. Opál vám ukáže, jaký byl váš citový stav v minulosti – zejména v minulých životech – a naučí vás, jak převzít odpovědnost za to, co cítíte právě nyní. Podněcuje k projevům pozitivních citů. Tvrdí se, že nošení opálu vyvolává věrnost, loajalitu a spontánní jednání. Současně ale může zesilovat i přelétavost, pokud k ní již nyní máte sklony
z dřívějších dob. Opály lze použít k léčení zemského energetického pole, v němž odstraňují poškození a dodávají mu novou energii a stabilitu.

Léčebné využití:  Opál posiluje vůli k životu. Léčí Parkinsonovu nemoc, infekce a horečky. Čistí krev a ledviny. Reguluje hladinu inzulinu, pomáhá při porodu a odstraňuje premenstruační syndrom (temný opál). Jedná se o kámen blahodárně působící na oči, zejména jako elixír.

Umístění: Položte podle potřeby, především na srdce nebo solar plexus. Noste na malíčku.

Zvláštní barvy a druhy

Kromě společných druhových vlastností dodávající následující barvy opálu ještě tyto rysy:

Černohnědošedý opál rezonuje s duchovní čakrou a rozmnožovacími orgány. Zvlášť užitečný je při uvolňování sexuálního napětí vyrůstajícího z citových příčin. Pomáhá také při zvládání a integraci nově projevených citů.

Modrý opál přináší citovou úlevu a zajišťuje spojení s duchovním smyslem konání. Rezonuje s krční čakrou a dokáže zlepšit komunikaci; zejména v případě, že došlo k potlačování vlastních myšlenek nebo ke ztrátě sebedůvěry. Poslouží při zážitcích spojených s minulými životy nebo zraněními, která mají dopad na současný život. Tyto problémy se mohou zahojit prostřednictvím vyššího vesmírného plánu.

Třešňový opál pomáhá při čištění a aktivaci základní a duchovní čakry. Přináší pocit soustředění a ukotvení. Na duchovní úrovni tento kámen probouzí jasnovidnost a věštecké vcítění. Mimořádně užitečný je při léčení bolesti hlavy vycházející ze zablokovaného a neotevřeného třetího oka. Napomáhá regeneraci tkáně a uzdravování krevních poruch, svalového napětí a problémů s páteří. Potlačuje projevy spojené s menopauzou.

Chrysopal /modrozelený/ otevírá mysl novým dojmům a podněcuje otevřenost vůči ostatním lidem. Pomáhá pozorovat svět novýma očima. Jedná se o kámen zlepšující náladu. Usnadňuje odkládání citových břemen, často prostřednictvím pláče a uvolnění emocí. Odstraňuje z organizmu jedovaté látky a přispívá k regeneraci jater. Ze srdce a hrudi zahání svíravé pocity.


Ohnivý opál /oranžovočervený/
zvyšuje osobní sílu, probouzí vnitřní oheň a chrání před nebezpečím. Jedná se o symbol naděje. Vynikající pro podnikání a obchod. Slouží jako zesilovač energie. Tento kámen usnadňuje změnu a pokrok. Pokud se ohnivý opál použije ve chvílích, kdy se stanete obětí nespravedlivého jednání nebo zneužívání, nabídne vám pro období následného citového zmatku podporu. Ohnivý opál zesiluje podle mínění mnoha lidí cizí myšlenky a trojnásobnou silou je navrací k jejich zdroji. Dokáže odhalit hluboko ukryté představy a pocity lítosti či smutku, a to i v případě, že pocházejí z některého z minulých životů. Jedná se výborný kámen umožňující cesty do minulosti třebaže někdy může zapůsobit doslova výbušně, pokud se náhle uvolní emoce, jimiž se předtím naplnil.

Ohnivý opál rezonuje s břichem, dolní částí zad a meridiánem zvaným trojitý ohřívač. Léčí střeva a ledviny, udržuje v rovnováze činnost nadledvinek a brání vyhoření. Podněcuje aktivitu pohlavních orgánů. Jedná se o výborný kámen, pokud potřebujete dobít energii a zahřát.

Zelený opál je očistným a omlazujícím kamenem, který podporuje citové uzdravení a napomáhá rozvoji vztahů. Díky schopností filtrovat informace a opětovně zorientovat mysl dodává smysl každodennímu životu a současně přináší duchovní perspektivu. Zelený opál posiluje imunitní systém a potlačuje nachlazení a chřipku.

Hyalit /vodní opál/ je vynikající kámen pro věštění z koule. Jeho „vodní” hlubiny působí příznivě na spojení s duchovním světem. Stabilizuje náladu, spojuje základní čakru s korunní, zesiluje zážitky získané během meditace. Hyalit pomáhá lidem, kteří odcházejí z fyzického těla. Učí moudrosti, podle níž je tělo pouze dočasným dopravním prostředkem pro duši.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..