Publikováno Napsat komentář

Turmalín

 

Barva: Temně hnědý, zelený, růžový, červený, žlutý, modrý, melounový odstín, modrozelený

Vzhled: Lesklé, matné nebo průhledné krystaly. Podlouhlé žlábkované kameny nebo šestistěnné krystaly

Vlastnosti: Turmalín pročišťuje a transformuje příliš těžkou energii do podoby lehkých vibrací. Uzemňuje duchovní energii, čistí a vyrovnává všechny čakry a vytváří ochranný štít kolem těla.

 

Je to šamanský kámen, který zajišťuje ochranu během obřadů. Lze jej použít při věštění z koule. Tradičně se užíval při odhalování viníka nebo v těžkých dobách, aby naznačil směr, jímž se nadále ubírat.

Tyčinky z přírodního turmalínu jsou velice užitečným léčitelským nástrojem. Čistí auru, odstraňují bloky, rozhánějí negativní energii a ukazují řešení specifických problémů. Jsou vynikající k harmonizaci čaker a k jejich vzájemnému propojování. Na tělesné úrovni obnovují rovnováhu mezi meridiány. Turmalín je pevně spjat s božskými energiemi.

V duševním životě napomáhá turmalín pochopení sebe sama i ostatních. Zavede vás hlouběji do vlastního nitra, zvýší vám sebedůvěru a potlačí strach. Zahání myšlenky navozující pocit oběti a přitahuje ke svému nositeli inspiraci, porozumění, toleranci a prosperitu.

Turmalín je účinný léčitel rozumu i duše. Uvádí do rovnováhy levou a pravou mozkovou hemisféru a proměňuje zakořeněné negativní myšlenkové vzorce v pozitivní. Uvádí do rovnováhy proud myšlenek, čakry a biomagnetický obal. Napomáhá při léčení paranoidních stavů a dyslexie. Zlepšuje koordinaci mezi rukou a zrakem společně s ukládáním a překladem zakódovaných informací.

Na citové úrovni působí červený, žlutý a hnědý turmalín blahodárně na sexuální a citové poruchy, jejichž příčinou může být ztráta libida. V tělesné rovině uvolňuje napětí, což může být přínosem při napravování páteře. Uvádí do rovnováhy mužskou a ženskou energii v těle.

Léčebné využití:  Rýhy táhnoucí se po délce krystalů turmalínu zvyšují energetický tok, čímž z tohoto kamene dělají vynikající pomůcku pro léčení, zvyšování energie a odstraňování bloků. Jednotlivé barvy dodávají jedinečné léčivé schopnosti.

Umístění: Noste nebo umístěte podle potřeby. K podnícení činnosti meridiánů pokládejte kameny s hroty namířenými ve směru proudění energie. Výborné jsou drahokamové esence, které působí rychle a účinné.

Zvláštní barvy a druhy

Kromě společných druhových vlastností mají různě zbarvené turmalíny následující rysy:

Černý turmalín /schorl/ chrání před zářením mobilních telefonů,, mentálními útoky, kouzly a nepřátelskými myšlenkami. Dokáže od vás odvracet negativní energii všeho druhu. Spojuje se základní čakrou, uzemňuje energii a zvyšuje tělesnou vitalitu. Odstraňuje napětí a stres. Čistí negativní myšlenky, navozuje stav neutrální objektivity a schopnost racionálního uvažování. Podněcuje k pozitivnímu naladění bez ohledu na okolnosti. Současně pobízí k altruistickému jednání a rozvíjí praktické tvůrčí schopnost. Při léčení dokáže černý turmalín položený špičkou od těla odvádět negativní energii. Černý turmalín brání před nemocemi přinášejícími oslabení organizmu, posiluje imunitní systém, léčí dyslexii a artritidu. Přináší úlevu od bolesti a harmonizuje míchu. Noste na krku nebo položte mezi sebe a zdroj elektromagnetického záření.

Modrý turmalín /indicolit/ aktivuje krční čakru společně s čakrou třetího oka. Podněcuje touhu po duchovní volnosti a uvolňuje schopnost sebevyjádření. Barva kamene napomáhá rozvoji mentálního vědomí, vyvolává vize a otevírá cestu k službě druhým. Podněcuje k věrnosti, etickému jednání, toleranci a lásce k pravdě. Vysílá paprsky míru a odhaluje zdroje smutku společně se zablokovanými emocemi. Vynáší je citlivě na povrch, kde se dají léčit a rozptylovat. Kámen napomáhá rozvíjet smysl pro odpovědnost a umožňuje žít v harmonii s okolním prostředím. Jedná se o vynikající léčivý kámen, neboť brání, aby na nás ulpělo cokoli negativního. Při léčbě poslouží jasně modrý turmalín jako užitečná diagnostická pomůcka, která pomáhá rozpoznat příčiny nerovnováhy. Modrý turmalín působí blahodárně na plicní a imunitní systém a mozek. Napravuje nerovnováhu tekutin, léčí ledviny a močový měchýř, brzlík a štítnou žlázu. Uzdravuje chronické bolesti krku. Pomáhá proti nespavosti a nočnímu pocení. Léčí dutiny a bakteriální infekce. Tradičně se používá k léčbě hrtanu, plic, jícnu a zraku. Léčí popáleniny a brání tvorbě výrazných jizev. Temně modrý turmalín lze použít kdekoli, kde se vyskytuje nerovnováha nebo překážky. Pomáhá překonávat vady řeči.

Hnědý turmalín /drávidský/ je vynikající uzemňovací kámen. Čistí a otevírá zemní čakru společně s uzemňovacím poutem které udržuje fyzické tělo v současné inkarnaci. Pročišťuje auru, harmonizuje éterické tělo a chrání je. Podněcuje společné vědomí a zájem o společnost. Hnědý turmalín umožňuje cítit se příjemně ve větší skupině. Uzdravuje nefunkční vztahy v rodinách a posiluje vzájemné pochopení mezi lidmi. Hnědý turmalín vnáší do života pragmatický přístup a kreativitu. Při léčení uzdravuje střevní a kožní problémy. Podporuje regeneraci celého těla.

Bezbarvý turmalín /achronit/ v sobě spojuje všechny barvy a otevírá korunní čakru. Při léčbě uvádí do rovnováhy meridiány fyzického a éterického těla.

Zelený turmalín /verdelit/ funguje jako vynikající léčitel a napomáhá při vyvolávání živých vizí. Otevírá srdeční čakru, zvyšuje soucit, něhu, trpělivost a pocit sounáležitosti. Dodává životní síly. Přetváří negativní energii v pozitivní a zahání pocit strachu. Zelený turmalín zvyšuje otevřenost a trpělivost. Pomocí tohoto kamene lze hledat možná řešení problémů a vybírat ta nejpřínosnější. Svému nositeli přitahuje prosperitu a hojnost. Zelený turmalín pomáhá překonávat problémy spojené s postavou otce. Podporuje studium bylin, podporuje jeich užívání k léčbě a má sílu léčit i sami rostliny.

Při léčbě pomoci tohoto krystalu přispívá jeho barva /stejně jako v případě všech zelených kamenů( ke klidnému spánku a utišení mysli. Posiluje nervový systém a připravuje podmínky pro zvýšení vibrací. Zelený turmalín uzdravuje oči, srdce, brzlík, mozek a imunitní systém. Pomáhá snižovat tělesnou hmotnost, přináší úlevu při únavovém syndromu a vyčerpanosti. Pomáhá srovnat páteř a blahodárně působí na namožené svaly. Zelený turmalín je účinný detoxikant. Léčí zácpu i průjem. Dokáže omezit pocity klaustrofobie a návaly paniky. Zelený turmalín blahodárně působí na hyperaktivní děti.

Mnohobarevný turmalínový drahokam /elbait/ v sobě skrývá všechny barvy, čímž uvádí mysl, tělo, ducha i duši do jednoho celku. Jedná se o vynikající kámen pro vyvolávání představa snů. Podněcuje kreativitu a zlepšuje představivost. Tento krystal je vstupní branou do vašeho nitra a do vyšší duchovní říše.

Při léčbě podněcuje mnohobarevný turmalín činnost imunitního systému a matabolismus.

Růžový turmalín funguje jako afrodiziakum, které v hmotném i duchovním světě přitahuje lásku. Podněcuje víru v lásku  a utvrzuje v tom, že nejdříve musíme umět milovat sami sebe a teprve pak nás začnou milovat jiní. Kámen napomáhá sdílet s partnerem tělesnou rozkoš. Prostřednictvím  srdeční čakry rozhání emocionální bolest a staré destruktivní pocity, pročišťuje je a spojuje lásku se spiritualitou. Zvyšuje pocit klidu a uvolnění. Růžový turmalín nás vede k moudrosti a soucitu. Zvyšuje schopnost přijímat léčivou energii. Růžový turmalín uvádí do rovnováhy nefungující endokrinní systém a léčí srdce, plíce a kůži. Pokládejte na srdce.

Fialový turmalín pomáhá při léčbě srdce a činí nás vnímavějšími k lásce. Spojuje základní a srdeční čakru, zvyšuje oddanost a lásku. Podněcuje tvořivost a intuici. Dokáže odblokovat čakru třetího oka, podporuje činnost šišinky a odbourává iluze. Je to užitečný kámen k léčení minulých životů, neboť nás dokáže zavézt až ke kořenům problémů a poté odstranit.

Při léčbě fialový turmalín zmírňuje deprese a zahání utkvělé myšlenky. Snižuje vnímavost na látky znečišťující životní prostředí, mírní Alzheimerovu chorobu, epilepsii a únavový syndrom.

Červený turmalín /rubellit/ posiluje schopnost porozumět lásce, zvyšuje taktní jednání a přizpůsobivost. Podněcuje chuť ke společenskému životu a sklon k extrovertnímu jednání, přičemž dokáže vyvážit přílišnou agresivitu s přehnanou pasivitou. Léčí energie duchovní čakry a zvyšuje tvůrčí schopnosti na všech úrovních. Jeho barva nabízí životní sílu a vytrvalost. Při léčení dodává červený turmalín fyzickému tělu vitalitu a zbavuje je toxických látek. Léčí zažívání, krevní řečiště a rozmnožovací systém. Podněcuje krevní oběh, slezinu a funkci jater. Uzdravuje cévy. Pomůže při svalových křečích a zimnici.

Melounový turmalín /růžová na zeleném podkladu/ je „superaktivátorem” srdeční čakry, který ji spojuje s vyšším já a posiluje lásku, něhu a přátelství. Tento kámen prohlubuje trpělivost a učí taktu a diplomatickému jednání. Zmírňuje deprese a strach. Navozuje pocit vnitřní jistoty. Melounový turmalín pomáhá porozumět různým situacím a srozumitelně vyjadřovat vlastní záměry. Léčí citové poruchy a přináší úlevu od starých bolestí. Rozvíjí přátelství a pomáhá nacházet radost a potěšení v každé situaci.

Při léčení odstraňuje jakýkoli odpor kladený snaze přetvořit vlastní osobnost a spojit ji v jeden celek. Podporuje regeneraci nervů, zejména při paralýze nebo roztroušené skleróze. Léčí stres.

Žlutý turmalín podněcuje činnost solar plexu a zvyšuje osobní sílu. Otevírá duchovní cestu a blahodárně ovlivňuje naplňování intelektuálních cílů a uzavírání obchodních záležitostí. Uzdravuje žaludek, játra, slezinu, ledviny a močový měchýř.

Kombinace kamenu

Černý turmalín se slídou vrací kletby a špatné myšlenky zpátky k jejich zdroji, díky čemuž se tomu, kdo je vyslal, dostane patřičného ponaučení. Jedná se o mimořádně účinnou kombinaci při odstraňování elektromagnetického smogu.

Tyčinka černého turmalínu v křemení. Křemen obsahující robustní tyčinky černého turmalínu /podobně jako v opačném případě, jímž je turmalínový křemen/ funguje výborně při neutralizaci mentálních nebo reálných útoků. Zvyšuje pocit tělesného pohodlí. Lze jej použít jako ochranu před teroristickými útoky a při léčení jejich případných důsledků. Tento kámen má schopnost proniknout za hranice dualit a integrovat do osobnosti i její stinnou stránku.

Turmalín s lepidolitem na matečné hornině funguje vynikajícím způsobem při překonávání závislostí na všech úrovních. Pomáhá porozumět příčinám návyků a současně pochopit, že jejich odmítnutí je přínosné. Turmalín vám poté pomůže žít bez berličky návykové látky nebo navyklého způsobu chování, když je nahradí láskou a ochranou univerzální vesmírné energie společně s účinnou samoléčivou schopností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..