Publikováno Napsat komentář

Síra

Barva: Žlutá

Vzhled: Prášek nebo malé průsvitné krystaly na matečné hornině

Vlastnosti: Síra má záporný elektrický náboj a je mimořádně užitečná při pohlcování negativních energií, záření a emocí. Z prostředí, kam se umístí, dokáže odebírat negativní prvky všeho druhu a současně odstraňuje veškeré překážky, které vám brání v cestě vpřed.

 

Jako minerál vyvrhovaný ze sopek představuje vynikající kámen k regulaci všeho „výbušného”: emocí, násilí, kožních problémů či horečky. Dokáže rovněž vynášet na povrch latentní a dosud skryté duševní schopnosti.

Na duševní úrovni podporuje zdravou tvrdohlavost a napomáhá při rozpoznání negativních rysů osobnosti. Ovládá její vzpurnou a neústupnou část, která sveřepě odmítá všechny pokyny a automaticky se vzpírá všem radám a doporučením; zejména těm, které jsou míněny „pro vaše dobro”. Síra takový postoj zmírňuje a pomáhá rozpoznat jeho důsledky, čímž otevírá dveře změně myšlení.

Na rozumové úrovni brání síra jednání podle zažitých rušivých myšlenkových vzorců. Povzbuzuje představivost a pomáhá ukotvit myšlení na praktickou rovinu „teď a tady”.

Fyzickému tělu pomáhá síra obnovovat energii po vyčerpání a nemoci. Rovněž dokáže zvyšovat tvůrčí schopnosti. Síra je jedovatá, a proto by se neměla užívat vnitřně. Drahokamový elixír je nejlepší připravit z krystalické formy nepřímou metodou a aplikovat výhradně zevně.

Léčebné využití: Síra mimořádně dobře poslouží při léčbě všeho, co rádo „vzplane”, například infekčních chorob nebo horeček. Po přiložení na místa otoků, omezuje zvětšování objemu tkání. Pokud se přidá do lázně nebo esence, pomáhá proti bolestivým otokům a problémům s klouby. Lze ji užívat zevně pro léčbu kožních problémů. Prášková síra se používá jako přírodní insekticid. Pro člověka je však jedovatá a je nutné nosit ochrannou masku, která zabrání vdechnutí jejích výparů. Po použití se musí celý prostor důkladně vyvětrat.

Umístění: Přidržte nebo přiložte podle potřeby. /Krystalická forma je vhodnější, neboť prášková síra je mazlavá a je lepší ponechat si ji jen do koupele nebo k ošetření prostředí/. Síra použitá k léčbě nádorů se poté obvykle spálí. Pokud to neuděláte, musíte ji před dalším použitím vyčistit. Síra vytváří plyny /noste ochrannou masku/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..