Publikováno Napsat komentář

Chryzopras

Chrazopras/Chrysoprase

Barva: Jablečně zelený, citronový

Vzhled: Matný, skvrnitý, často malé a ohlazené kousky

Vlastnosti: Chryzopras propůjčuje člověku pocit, že je součástí vyššího božského celku. Uvádí svého nositele do stavu hluboké meditace. Ve starověku se soudilo, že přináší rovněž lásku k pravdě. Tento krystal nabíjí energií srdeční a křížovou čakru a vnáší do fyzického těla univerzální vesmírnou energii.

Na duševní úrovni má chryzopras uklidňující vliv. Pomáhá rozpoznat egoistické motivy skrývající se za vlastním jednáním v minulosti a upozorňuje na jejich důsledky pro osobní vývoj. Nastoluje rovnováhu mezi ideály, v něž věříte, a vaším skutečným chováním. Překonává nutkání k prchlivým a impulzivním myšlenkám a činům, neboť obrací pozornost svého nositele k pozitivním jevům. Jedná se o kámen, který se staví proti jakýmkoli odsudkům, podporuje schopnost přijímat sebe samé stejně jako jiné. Pomáhá odpouštět a soucítit s ostatními lidmi.

V duševním životě rozvíjí schopnost plynule hovořit a bystře uvažovat. Zahání tísnivé představy, brání vzniku nočních můr – zejména u dětí. V citovém životě vyvolává chryzopras pocit bezpečí, jistoty a důvěry. Podporuje nezávislé jednání, ale současně zájem o druhé. Pokud jde o fyzické tělo, má chryzopas silné detoxikační účinky. Dokáže z něj vypudit těžké kovy a podporuje funkci ledvin.

Léčebné využití: Chryzopras výborně pomáhá při relaxaci a přináší klidný spánek. Rezonuje s křížovou čakrou zvyšuje plodnost, zbavuje své majitele neplodnosti způsobené infekcí a chrání před pohlavně přenosnými chorobami. Jedná se o kámen, který léčí zrak a duševní nemoci. Blahodárně účinkuje na kožní problémy, srdeční choroby a poruchy štítné žlázy. Udržuje v rovnováze hormony a uzdravuje trávicí systém. Chryzopras léčí celkovou churavost a slabost a vnáší do celého těla vesmírnou univerzální energii. Zvyšuje míru ukládání vitaminu C. V kombinaci s kouřovým křemenem léčí plísňové infekce. Elixír tiší žaludeční problémy způsobené stresem. Chryzopras působí blahodárně na vnitřní dítě, neboť uvolňuje emoce uzamčené v nitru od dětství. Zmírňuje klaustrofobii a noční můry.

Umístění: Lze nosit nebo umístit na kterékoli místo těla podle potřeby. V akutních případech používejte jako elixír. Při dlouhodobém nošení chryzoprasu dojde k naladění mysli na vyšší božskou sféru.

1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..