Publikováno Napsat komentář

Sugilit

 

Barva: Fialový, fialově růžový

Vzhled: Matný se světlými proužky. Ve všech velikostech

Vlastnosti: Sugilit je jedním z hlavních kamenů lásky, který přivádí na Zemi energii fialového záření. Zosobňuje duchovní lásku a moudrost. Otevírá všechny čakry přívalu lásky a současně je uvádí do vzájemné rovnováhy. Umožňuje spojení s duchovním vědomím a vyvolává schopnost dálkového pozorování.

 

Sugilit vás naučí, jak žít v souladu s vlastní pravdou. Současně připomíná duši, jaký byl smysl její poslední inkarnace. Provází ji na cestě do minulých životů nebo do stavu mezi životy kde lze nalézt důvody současné nerovnováhy. Tento kámen dokáže najít odpovědi na velké otázky života jako „proč jsem tady?”, „odkud přicházím?”, „kdo jsem?” a „co všechno ještě musím pochopit?”. Je užitečným společníkem na duchovních poutích všeho druhu. Tento krystal zasvěcený lásce chrání před všemi šoky, traumaty a zklamáními. Dokáže rovněž ulevit od duchovního napětí. Pomáhá citlivým lidem, aby se adaptovali na pozemské vibrace, aniž by se museli „ušpinit” nebo propadnout malomyslnosti. Dokáže vnést světlo a lásku i do té nejtemnější situace.

Sugilit, napomáhající odpuštění a potlačující nepřátelství, je velice užitečný kámen pro práci ve skupině, jelikož odstraňuje problémy, k nimž mezi lidmi dochází, a současně podporuje rozvoj láskyplné komunikace.

Na duševní úrovni působí blahodárně na „ztracené existence” všeho druhu. Přináší pomoc lidem, kteří se necítí na této planetě doma, a také těm, které trápí paranoidní stavy nebo schizofrenie. Výborně pomáhá lidem postiženým autizmem, neboť usnadňuje uzemnění jejich duše do současné reality a překonávání problémů spojených s učením. Sugilit napomáhá pochopení vlivu mysli na tělo a nachází zdroje nerovnováhy.

Na citové úrovni přináší schopnost pohlédnout do tváře nepříjemným prožitkům. Potlačuje pocit lítosti, smutku a strachu. Současně učí odpouštět sám sobě.

Do mentálního života sugilit vnáší pozitivní myšlení a přetváří fungování mozku v pozadí takových problémů, jakým je například dyslexie. Podporuje překonávání konfliktů, aniž by bylo nutno dělat kompromisy.

Na tělesné úrovni sugilit blahodárně působí na lidi trpící rakovinou, neboť dokáže citlivě odstraňovat duševní zmatky a potlačuje zoufalství. Vyhání z těla negativní energii a nabízí láskyplnou podporu, neboť do těla, mysli i ducha vnáší léčivou energii.

Léčebné využití: Mangan obsažený v sugilitu dokáže skvěle rozhánět bolesti hlavy stejně jako nepříjemné pocity všeho druhu. Léčí epilepsii a motorické problémy. Uvádí do souladu nervy a mozek. Světle zbarvený sugilit čistí lymfatický a krevní systém.

Umístění: Podle potřeby; zejména na srdce nebo lymfatické žlázy. Při bolestech hlavy držte na čele. Chcete-li si ulevit od zoufalství, položte na třetí oko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..