Publikováno Napsat komentář

Granát

Barva: Červený, růžový, oranžový, žlutý, hnědý, černý

Vzhled: Průhledný či průsvitný krystal, často malý a vybroušený

Vlastnosti: Granát je kamenem se silnou schopností dodávat energii. Přispívá k nabrání nových sil a k jejich obnově. Pročišťuje čakry a dodává jim novou energii, kterou oživuje, čistí a udržuje v rovnováze. Přináší podle potřeby klid nebo touhu. Tvrdí se, že granát dokáže varovat před blížícím se nebezpečím, a již odpradávna se užívá jako amulet. Granát je jedním z nejrozšířenějších kamenů. Vyskytuje se v několika podobách, které se liší podle toho, jakými minerály jsou tvořeny. Každá forma má trochu odlišné dodatečné vlastnosti, které rozšiřují společnou druhovou povahu.

Granát povzbuzuje lásku a oddanost. Udržuje v rovnováze sexuální touhu a dokáže napravit citovou disharmonii. Zejména červený granát podněcuje a kontroluje nárůst energie kundalini přičemž současně zvyšuje i sexuální potenci. Jedná se o kámen podporující pevné vztahy a zájem o druhého.

Je užitečným krystalem ve chvílích krizí. Prospívá zejména v situacích, z nichž zdánlivě není východiska. Právě tak poslouží ve chvílích, kdy se život roztříští na kusy nebo se promění v nekonečnou řadu traumat. Dodává sílu, podněcuje aktivitu a posiluje pud sebezáchovy – především tím, že dodává odvahu a vnáší naději do zdánlivě beznadějných situací. Pod vlivem granátu se krize mění v jednoznačné výzvy. Současně granát v takových chvílích přivolá někoho na pomoc.

Granát je pevně spojen s podvěskem mozkovým. Dokáže podnítit rozvoj rozšířeného vědomí a vzpomínky na minulé životy. Aktivuje činnost dalších krystalů, jejichž účinky zesiluje. Pročišťuje negativní energii čaker. Granáty vybroušené do hranatých tvarů údajně přinášejí štěstí v obchodních záležitostech.

V duševní rovině dokáže granát zostřit a zpřesnit schopnost správného náhledu na sebe sama i na jiné. Zahání zakořeněné způsoby jednání, které už přestaly sloužit původnímu účelu. Současně pomáhá překonávat odpor nebo podvědomé vnitřní zábrany. V duševním životě usnadňuje granát odkládání již nepotřebných či zastaralých myšlenek a představ. Citově pomáhá překonávat různé zákazy a tabu. Otevírá srdce dokořán a zvyšuje sebedůvěru.

Léčebné využití:  Granát regeneruje tělo. Podněcuje metabolizmus. Léčí páteř, záda a buněčné problémy. Čistí krev, dodává energii, blahodárně působí na srdce a plíce. Regeneruje DNA. Pomáhá při vstřebávání minerálů a vitaminů.

Umístění: Noste na ušních lalůčcích, prstech nebo na srdci tak, aby se dotýkal kůže. Položte na holé tělo na místě, které chcete vyléčit. Chcete-li přivolat vzpomínky na minulé životy, položte na třetí oko.

Různé druhy granátu. Kromě společných druhových vlastností získávají následující formy a barevné varianty granátu tyto rysy:

Almandin je kámen se silnými regenerativními účinky, dodávající životní sílu. Pomáhá, pokud potřebujete získat čas pro sebe, přináší hlubokou lásku a pomáhá rovněž vyrovnat se s pravdou a dosáhnout co nejtěsnějšího vztahu s vyšším já. Otevírá vyšší mysl, probouzí v člověku štědrost a schopnost soucitu. Almandin rovněž otevírá cestu spojující základní a korunní čakry, umožňuje jasnozření a vede do těla duchovní energii. Ukotvuje vyšší duchovní tělo do jeho současné fyzické inkarnace. Almandin pomáhá vstřebávat ze střev železo. Podporuje zrak, léčí játra a slinivku břišní.

Andradit je dynamický a přizpůsobivý kámen. Podněcuje tvořivost a podporuje ve vztahu právě to, co k dalšímu vývoji potřebujete nejvíce. Zahání pocit izolace či odcizení a podněcuje těsné vztahy k ostatním lidem. Andradit podporuje „mužské” vlastnosti, jako je odvaha a životní síla. Navrací rovnováhu tělesným magnetickým polím. Pročišťuje a rozšiřuje auru. Otevírá schopnost duševního vidění, podporuje krvetvorbu a dodává energii játrům. Pomáhá při vstřebávání vápníku, magnézia a železa.


Grossularit 
dobře poslouží při řešení problémů a v době soudních sporů. Učí relaxovat, plout s proudem, podněcuje k službě druhým a ke spolupráci. Tento krystal zvyšuje plodnost a napomáhá vstřebávání vitaminu A. Výborně pomáhá proti revmatizmu a artritidě. Podporuje ledviny. Má blahodárný vliv na sliznice a kůži.


Hessonit 
dodává sebeúctu, odstraňuje pocity viny a podřízenosti. Dodává odvahu k službě druhým. Podporuje touhu hledat nové výzvy. Dává průchod intuici a duševním schopnostem. Pokud se užívá při cestách mimo tělo dopraví nás ke zvolenému cíli. Reguluje produkci hormonů, snižuje neplodnost a impotenci. Léčí čich a zahání nepříznivé vlivy, které vyvolávají nemoci.


Melanit 
posiluje odolnost a smysl pro čest. Odstraňuje zablokování mezi srdeční a krční čakrou, čímž pomáhá říkat pravdu. Dokáže překonávat nedostatek lásky v jakékoli situaci, potlačuje hněv, závist, žárlivost a nedůvěru. Posouvá partnerský vztah do další etapy – bez ohledu na to, jaká je momentální konkrétní situace. Melanit zesiluje kosti a pomáhá tělu, aby si zvyklo na léčbu. Léčí rakovinu, následky mrtvice, revmatizmus a artritidu.


Pyrop
 zvyšuje vůli k životu a charizma. Přináší novou, vynikající kvalitu života. Spojuje v sobě různě zaměřené tvůrčí schopnosti. Krystal chrání základní a korunní čakru, uvádí je do souladu s vyšší vrstvou těla a současně spojuje zemské ukotvení základní čakry s moudrostí čakry korunní. Pyrop je stabilizující kámen. Posiluje krevní oběh a léčí zažívací trakt. Neutralizuje pálení žáhy a pomáhá ulevit při bolestech v krku.


Rodolit 
je hřejivý kámen přinášející pocit důvěry a jistoty. Podněcuje k rozjímání, rozvíjí intuici a nabízí inspiraci. Chrání základní čakru, rozvíjí zdravou sexualitu, pomáhá překonávat frigiditu. Podněcuje metabolizmus a působí léčivě na plíce, srdce a kyčle.

Spessartit se vyznačuje vysokými vibracemi. Přináší vůli pomáhat druhým a posiluje srdce. Zvyšuje schopnost analýzy a racionálního úsudku. Funguje jako antidepresivum a současně potlačuje noční můry. Pomáhá při sexuálních problémech, léčí neschopnost organizmu přijímat mléko a nerovnováhu vápníku.Uvarovit
 rozvíjí osobnost, aniž by její růst provázel rostoucí egocentrizmus. Současně zajišťuje spojení duše s univerzem. Podněcuje činnost srdeční čakry a zlepšuje duchovní vztahy. Jedná se o kámen s uklidňujícími a konejšivými vlastnostmi. Pomáhá zvládnout chvíle osamění, beze smutku a stesku. Zbavuje tělo toxických látek, potlačuje záněty a sráží horečku. Léčí acidózu, leukemii a frigiditu.

Červený granát symbolizuje lásku. Je naladěn na srdeční energii, pomáhá oživovat city a nabuzuje sexualitu. Červený granát pomáhá ovládat zlost – zejména tu, kterou směrujeme proti sobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..