Publikováno Napsat komentář

Safír

Safír

 

Barva: Modrý, žlutý, zelený, černý, fialový

Vzhled: Zářivý, po vyleštění průhledný. Často zaoblené kusy malých i větších rozměrů

Vlastnosti: Safír je známý jako kámen moudrosti, přičemž každá barva má spojení s konkrétními znalostmi. Umožňuje soustředění, uklidňuje mysl a zbavuje ji nežádoucích myšlenek i duševního napětí. Safír vnáší do mysli klid a jistotu, čímž uvádí do souladu tělesnou, rozumovou a duchovní rovinu a současně udržuje rovnováhu uvnitř těla. Tento krystal potlačuje depresi a duchovní zmatek. Podporuje soustředění. Přináší prosperitu a přitahuje k majiteli dary všeho druhu. Položený na krku odstraňuje zklamání a napomáhá vyjádření vlastního já.

Léčebné využití: Safír uklidňuje příliš aktivní tělesný systém a reguluje činnost žláz. Blahodárně působí na oči, odstraňuje nečistoty a stres. Léčí krevní poruchy a potlačuje nadměrné krvácení, posiluje cévy a zvyšuje jejich pružnost.

Umístění: Dotýkejte se jím těla. Safír můžete nosit na prstu nebo ho položit podle potřeby na libovolnou část těla.

Zvláštní barvy

Kromě společných druhových vlastností dodává každá následující barva safíru tyto rysy:

Černý safír přináší ochranu a jasné zacílení vaší pouti. Ztělesňuje důvěru majitele ve vlastní schopnosti. Kámen zvyšuje perspektivy v práci a pomáhá udržet si zaměstnání.

Modrý safír je hledačem duchovní pravdy. Tradičně se spojuje s láskou a neposkvrněností. Jedná se o mimořádně účinný kámen, pokud jde o léčení Země a čaker. Tento poklidný kámen pomáhá setrvat na vlastní duchovní cestě. Používá se při šamanských obřadech k přetavování negativních energií. Otevírá prostor k léčení krční čakry a štítné žlázy. Usnadňuje sebevyjádření a vyslovení vlastní pravdy.

Zelený safír zlepšuje zrak /vnější i vnitřní/ a pomáhá vyvolávat vzpomínky na sny. Podporuje činnost srdeční čakry, přináší věrnost a rozvíjí integritu osobnosti. Tento krystal zvyšuje schopnost soucitu a pochopení pro slabost stejně jako pro jedinečné vlastnosti ostatních. Odměňuje víru a úctu prokazovanou víře jiných lidí.

Růžový safír funguje jako magnet, který vám do života dokáže přitáhnout vše, co potřebujete k dalšímu vývoji. Jedná se o rychle účinkující kámen, jenž vás naučí ovládat vlastní city. Umí odstranit zablokování emocí a využít energie, které předtím prošly proměnou.

Fialový safír přináší probuzení. Pomůže při meditaci, podněcuje rozvoj kundalini, činnost korunní čakry a otevření se duchovním vlivům. Tento kámen aktivuje šišinku spolu s jejím propojením s mentálními schopnostmi. Podněcuje věštecké schopnosti. Dokáže mimořádně dobře uklidňovat duševně labilní jedince.

Královský safír odstraňuje z čaker negativní energie. Současně podněcuje činnost třetího oka aby dokázalo přijímat informace potřebné pro další růst. Tento kámen učí odpovědnosti za vlastní myšlenky a pocity. Léčí mozkové poruchy včetně dyslexie.

Hvězdný safír má v hloubi ukrytou hmotu ve tvaru pěticípé hvězdy. Jedná se o vzácný safír, který vás zavede do svých hlubin a otevře vaši intuici. Vnáší do mysli soustředění a pomáhá při předvídání budoucího chování jiných lidí. Soudí se o něm, že udržuje spojení s mimozemskými bytostmi.

Bílý safír se vyznačuje mimořádně čistou energií. Otevírá korunní čakru a přináší duchovní vědomí, jež je schopno obsáhnout obrovský prostor. Uvolňuje cestu k vesmírné moudrosti. Jedná se o kámen nabízející mimořádně silnou ochranu před všemi překážkami, které leží na vaší duchovní pouti. Pomáhá v přístupu k vašemu potenciálu a smyslu života.

Žlutý safír přitahuje do domu bohatství. Lze jej položit na pokladnu, čímž se zajistí rostoucí prosperita a výdělek. Pokud jej nosíte u sebe, měl by se dotýkat těla. Žlutý safír podněcuje sílu rozumu a zvyšuje celkové soustředění na širší obraz věcí kolem nás. V podobě elixíru odstraňuje z těla jedovaté látky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..