Publikováno Napsat komentář

Selenit

Selenit/Selenite

Barva: Neposkvrněně bílý, oranžový, modrý, hnědý, zelený

Vzhled: Průsvitný, vláknitý typ s jemným rýhováním i hrubším vzorem. Někdy má tvar rybího ocasu nebo okvětního lístku /pouštní růže/. Všechny velikosti

Vlastnosti: Průsvitný selenit se vyznačuje velice jemnými vibracemi. Do mysli vnáší jas, otevírá korunní a vyšší korunní čakru. Umožňuje přístup k andělskému vědomí a duchovnímu průvodci. Čistý selenit nabízí spojení s vyšším světelným tělem a pomáhá je ukotvit v pozemských vibracích.

 

Selenit je klidný kámen udržující hluboký klid a mír. Výborně se hodí k meditaci nebo duchovní práci. Každý, kdo drží v ruce kus selenitu vydávající ryzí vibrace, je schopen telepatie. Nejryzejší průsvitný bílý selenit je obdařen nadpozemskými vlastnostmi. Uvádí se, že jeho domovem je oblast rozprostírající se kdesi mezi světlem a hmotou. Ačkoli je to kámen pocházející z dávnověku, jedná se o jeden z nejsilnějších krystalů, pokud jde o nové pozemské vibrace.

Selenit lze použít k vytvoření ochranné mřížky kolem domu a současně jím nastolit klid v prostoru, kam nemají zasahovat vnější vlivy. Můžeme ho položit do všech koutů v domě. Velký kus selenitu položený v domě vytvoří klidnou a mírumilovnou atmosféru. Selenitovou tyčinku lze užít k odstranění cizích entit z aury nebo při preventivním zákroku proti čemukoli cizorodému, co by chtělo ovlivnit mysl.

Kámen v sobě nese otisk všeho, co se kdy na světě událo. Selenit ale dosahuje i do dalších životů a velice dobře poslouží, chcete-li zjistit, jaký pokrok už jste udělali. Současně odhaluje plán, podle nějž se odehrává váš nynější život od chvíle, kdy jste opustili stav mezi životy. Vyjevuje všechny problémy, jejichž důsledky na vás dosud působí, a ukazuje, jak je nejlépe vyřešit. Lze jej použít k věštění budoucnosti z koule, případně abyste se ujistili, co přesně se odehrálo v minulosti.

V duševní rovině pomáhá selenit při vynášení soudů a schopnosti proniknout do jádra věcí. Mentálně nabízí uklidnění zmatků a napomáhá hlubšímu pohledu. Přináší porozumění dějům, jež se odehrávají v podvědomí. Dokáže rozptýlit a stabilizovat nevyzpytatelné city.

Léčebné využití: Selenit rovná páteř a zvyšuje její ohebnost. Chrání před epileptickými záchvaty. Tento kámen neutralizuje působení rtuti v zubním amalgamu a vyrovnává působení „volných radikálů”. Jedná se o vynikající krystal pro kojení a výživu dítěte. Nejvýznamnější léčivé schopnosti projevuje na energetické úrovni.

Umístění: Držte v ruce nebo rozložte v domě či kolem něj. Ve vlhku se selenit rozpouští.

Zvláštní barvy a tvary

Kromě společných druhových vlastností dodávají následující barvy selenitu tyto rysy:

Oranžově hnědý selenit uzemňuje andělské energie a napomáhá uzdravování Země.

Modrý selenit položený na třetí oko uklidňuje mysl. Během meditace dokáže umlčet její „vnitřní dialog”. Rychle odhaluje kořeny problémů.

Zelený selenit pomáhá při práci směřující k dosažení nejvyššího dobra. Nutí vás vnímat dobro v souvislosti s vlastní osobou a pomáhá překonávat důsledky stárnutí kůže a kostry.


Rybí ocas
zajišťuje hluboké uzdravení nervové soustavy. Působí mimořádně uklidňujícím způsobem, harmonizuje emoce a uvolňuje napětí. Tato forma selenitu se nazývá rovněž andělská křídla, neboť umožňuje kontakt s andělskou říší.

Pouštní růže pomáhá skoncovat s jednáním, jež jsme kdysi vnutili sami sobě a které trvá už příliš dlouho. Odhaluje v naší mysli přítomnost takového „naprogramování” a pomáhá hledat způsob, jak je odstranit. Lze ho použít k posílení schopnosti ztotožnit se s určeným cílem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..