Publikováno Napsat komentář

Magická Praha a Karlův most

Magickým místem se silně zhmotnělou energií, ačkoliv je dalece vzdálen přírodě, je Karlův most, který jistě každého okouzlí neopakovatelnou architekturou. Od pradávna je opředen mnoha tajemnými legendami. Je symbolickým skvostem Starého města. Jeho stavba byla zahájena v přesně vypočítaném magickém čase, určeném dvorními astrology Karla IV.

Víte například, že v den letního slunovratu, v podvečer tohoto magického svátku, vytvoří zapadající Slunce magické spojení staroměstské mostecké věže se Svatovítskou katedrálou? S místem, jenž lze považovat za posvátný chrám s nezaměnitelnou mystickou pamětí?

Mystická Praha - duchovní energie

O datu zahájení stavby Karlova mostu se traduje, že byl dvorními astrology vypočítán přesně na den, hodinu a minutu, kdy se všechny planety nacházely nad obzorem

Nepříznivý vliv planety Saturn byl eliminován postavením Slunce, Merkura a Saturnu ve společné konjukci, proto má tento předem stanovený den a čas významný astrologický vliv. Všimněte si, že číselná řada přesného času položení základního kamene je sama o sobě zvláštní tím, že jej tvoří pouze lichá (šťastná) čísla, která se navíc ve stejném sledu (odpředu i pozpátku) dají číst směrem k mystické devítce uprostřed: roku 1357, 9.7. v 5 hodin a 31 minut.

Magická posloupnost: (1-3-5-7-9-7-5-3-1)

Mystická Praha - duchovní energie

Procházka po Karlově mostě každého okouzlí zvláštní atmosférou, podtrženou mnoha krásnými sochami a energií vyzařující z tekoucí Vltavy. Pocit, že se nacházíte v jiném světě, můžete při procházce na Karlově mostě zažít zvláště ve večerních hodinách, kdy je magicky osvětlen světlem pouličních lamp.

(Traduje se, že také Václav IV. byl členem ezoterického bratrstva. Jeho ústřední svatyní byla dnes již neexistující kaple Božího Těla na dnešním Karlově náměstí, v pražské části Nové Město. Atributy bratrstva najdeme i v erbech s ledňáčkem a točenicí (šátkem či závojem). Obruč znázorňovala soudržnost, točenice symbolizovala tajemství (skryté pod látkou před vnějším světem.) Ledňáček odkazoval k „ptačí řeči“, tajnému jazyku mudrců a filozofů.)

Atributy bratrstva najdeme i v erbech s ledňáčkem a točenicí

Velmi zajímavá je socha rytíře Bruncvíka, jemuž leží u nohou lev, který se podle staré pověsti stal znakem Českého království.

socha rytíře Bruncvíka

Pro duchovně vnímavého jedince je zajímavá tím, že přímo nad sochou může spatřit zvláštní proud světelné energie, v podobě jakéhosi tajuplného a magického tenkého sloupu, jenž připomíná provaz. Jedná se o zářivé, spirálovitě točené energetické vyzařování, které je nazýváno pupeční šňůrou, spojující Prahu s duchovní energií vesmíru.

Pokud jste dostatečně vnímaví ve spiritualistickém duchu, můžete tento silný proud energie pocítit, popřípadě spatřit na vlastní oči. Pokud budete dostatečně vnitřně uvolněni a zadíváte se nad sochu Bruncvíka trochu rozostřeným zrakem. Překážkou však může být téměř nikdy neutuchající turistický ruch, jenž ke Karlovu mostu již neodmyslitelně patří. V legendě o Bruncvíkovi je skryté poselství a poznání, jde o skrytý příběh o mystické cestě, příběh o duchovní proměně člověka hledajícího „božské“ světlo. Kdo ví, v kolika starých domech, v jejich sklepeních se skrývá uzamčená energie času v podobě stínů dávných alchymistických laboratoří? Dodnes stará Praha přitahuje esoteriky ze všech koutů světa.

zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..