Posted on Napsat komentář

Huawei chce bojovat s koronavirem pomocí technologie 5G

Uzavřeném městě Wu-chan ve východní Číně, které je epicentrem zákeřného koronaviru, se rozhodlo nabídnout pomocnou ruku už několik technologických společností. Mezi ně se přidává i Huawei, jak upozorňuje firma na svém profilu na Weibo.

Čínská vláda dala příkaz k postavení specializované nemocnici na úpatí sopečné hory ve Wu-chanu; i přestože stavba začala před pár dny, maximální snaha padá na dostavení komplexu do konce ledna. Nová nemocnice má kopírovat model pekingské nemocnice Xiaotangshan, která byla postavena za neuvěřitelných sedm dní.

Čína v zamořené oblasti potřebuje nové zdravotnické středisko, které má pomoci s potlačením epidemie koronaviru. Ten si převážně v Číně vyžádal již přes 50 mrtvých a globálně víc jak 2 000 nakažených. Kromě Číny jsou nemocní hospitalizováni také ve Francii, USA, Austrálii, Thajsku či Vietnamu.

Huawei pomůže s 5G

Zatímco třeba Apple či Microsoft poslali do Wu-chanu finanční prostředky, Lenovo nebo i Xiaomi přispěchali se zdravotnickým náčiním. A Huawei se chystá pomoci trochu jiným způsobem. Tamnímu operátorovi z oblasti Chu-pej totiž pomůže v nově vzniklé nemocnici s 5G infrastrukturou.

Díky pomoci Huawei budou moci operátoři rozesílat s informacemi z nemocnice obyvatelům města zprávy ohledně nebezpečí nákazy bleskovou rychlostí a zapojí do hry i nonstop přístupný online server pro nejnovější info. Kromě toho ale nemocnice poběží na nejmodernějších sítích 5G, protože přímo na střechu budovy nainstaluje Huawei 5G základnu.

Kromě to se čínský technologický gigant zapojí do pomoci i na vědecké úrovni. Poskytne své zdroje pro výzkum, vývoj a distribuci léčiv a systémů pro co nejrychlejší zastavení rostoucího počtu nakažených.

zdroj: GizChina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..