Publikováno Napsat komentář

Přemýšlej, co posloucháš

aneb proč CIA sponzoruje rappery
Přemýšlíte někdy nad tím, co nám jde do uší? Přesněji jaký druh hudby jsme nuceni poslouchat, když jdeme například po supermarketu, jaké informace se linou z rádia, zatímco my je při práci nevnímáme, jaká zpráva přichází přes náš seznam skladeb, a co je nejdůležitější – nemá to všechno nějaký skrytý význam? Neměli bychom tomu věnovat pozornost? Takže, dnes se podíváme na aktuální údaje, jakou moc nad námi hudba má, a tak se rozhodněte, zda tyto otázky stojí za vaši pozornost.

Začněme s již zmíněnými supermarkety. Bylo zjištěno, že pomocí dobře zvolené hudby lze ovlivnit zákazníka, aby si koupil určité produkty. Pokud například zní francouzská nebo německá hudba, vybere si pravděpodobně nápoj z příslušné země. Pokud poslouchá hudbu klasickou, pak je nakloněn utratit podstatně více peněz, například nekoupit levný nápoj, ale nějaké luxusní, dražší víno. Ale nejen to, že hudba zákazníka přiláká k určitému alkoholu, ale také zlepší vnímání chuti. V nedávných studiích se například ukázalo, že chuť alkoholu je kouzelně vylepšena, pokud je k němu „servírována“ určitá hudba. Profesor psychologie Adrian North ve své knize „Sociální a aplikovaná psychologie hudby“ píše: „Hudba ovlivňuje náš mozek fyziologicky. To vás nutí jít po prodejně rychleji nebo naopak pomaleji, v závislosti na tom, co zrovna prodávající potřebuje. Může ovlivnit váš výběr produktů, jak dlouho se o nákupu rozhodujete a jak pečlivě o tom přemýšlíte. “
Nicméně supermarkety, zbytečné nákupy a podvedená chuť jsou samozřejmě jen dětské hračky. Zajímalo by mě spíš, zda hudba může ovlivnit i chování velkých skupin. Může změnit hodnoty, být diverzí, ideologickou zbraní? Výzkumy na toto téma samozřejmě volně nenajdeme, jejich výsledky jsou ukryty za zavřenými dveřmi archivů speciálních služeb, ale z činností samotných speciálních služeb můžeme mnohé pochopit. Například nedávno se ukázalo, že Spojené státy ve svých nekonečných pokusech svrhnout moc na Kubě sponzorovaly aktivity určitých rappových skupin. Za americké peníze byly organizovány koncerty, byly psány texty, rozdávány dary v podobě technického vybavení a byla placena i reklama. Je nepravděpodobné, že by nejmocnější říše, která nikomu nedá nic zadarmo, prostě jen tak vyhazovala peníze. Hudba je s největší pravděpodobností dobrým nástrojem pro manipulaci. Zatímco jednoduchý člověk z ulice si myslí, že se baví, je ve skutečnosti ideologicky zpracováván.
Umění bylo vždy nástrojem ideologické války. Svého času dokonce CIA sponzorovala abstraktní výtvarný expresionismus po celém světě a za velké peníze nakupovala malby umělců jako Jackson Pollock. Proč? Znepokojit národy socialistického bloku, ukázat jim, že na Západě je možné všechno: dokonce i výnosný obchod s takovýmto „uměním“. Ale dnes hovoříme o hudbě, protože ta má skutečně mocné manipulační vlastnosti. Například rytmická hudba synchronizuje mozky lidí, kteří ji poslouchají. Jejich vlnová aktivita se sjednotí a stane se souběžnou, dav nejen začne jednat, ale také přemýšlet v souznění. To je důvod, proč je tak často s bojem spojováno bubnování a proč šamani ve svých obřadech používají rytmus k uvedení lidí do transu.
Ale ani to není vše. Hudba může být použita nejen ke zvýšení bojového ducha, ale také nespokojenosti a revoluční nálady mezi obyvatelstvem, a dokonce i k úplnému rozvrácení jeho psychiky. Například vězni ve věznici Guantánamo jsou mučeni pomocí úplně stejné hudby, jakou posloucháme i my.
Stručně řečeno, hudba je v šikovných rukách extrémně flexibilní nástroj použitelný k mnohému, a myslím, že věnujeme neomluvitelně malou pozornost tomu, co do svých uší pouštíme.Někdo řekne, že sebevyjádření by nemělo být omezováno, že tvorba a umění nemohou být cenzurovány a že když někdo chce ve svých písních sexualizovat děti, není to nic hrozného, trh to přece vyřeší. Jen velmi málo lidí se ale zajímá například o takové studie, které ukazují, že moderní populární kultura „pro všechny věkové kategorie“ velmi sexualizuje chování dětí. Osmileté dívenky, napodobující Lady Gaga nebo Ketty Perry najednou mají touhu nosit ultrakrátké sukně, malovat si rty, provádět sexuální pohyby, držet se v rozkroku a sdílet s chlapci vulgární jazyk.

NWO
Oko Boha HORA


Když tak o tom všem mluvíme, nedokážu si představit, že by tento velmi účinný a variabilní nástroj nikdo nepoužíval. Například aby zničil určitý národ. Nebo dokonce celou vrstvu po celém světě…
Takže v každém případě… přemýšlejte, co posloucháte.

zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..