Publikováno Napsat komentář

Ztracená loď v Bermudském trojúhelníku se vrátila po 90 letech

Kubánská pobřežní stráž našla v Karibiku loď, která v Bermudském trojúhelníku zmizela téměř před sto lety

18. května oznámily kubánské úřady, že pobřežní stráž našla ve vodách Karibiku staré plavidlo bez posádky.

Podle jejich informací je nalezená loď slavným americkým parníkem SS. Cotopaxi, který se ztratil v Bermudském trojúhelníku 1. prosince 1925.

Kubánské úřady zaregistrovaly loď již 16. května. Tehdy se najednou objevila na západ od Havany v zakázané navigační zóně. Po zdlouhavých neúspěšných pokusech kontaktovat posádku plavidla byly vyslány tři hlídkové čluny kubánské pobřežní stráže, aby ji zadržely.

Když se pohraniční stráž přiblížila k cíli, šokovalo ji, co uviděla. Plavidlo bylo zrezivělé a zřejmě velmi staré. Ještě více překvapeni byli, když nastoupili na loď − nebyla na ní posádka a všude vládlo ticho. Okamžitě bylo zřejmé, že loď byla již desetiletí opuštěná.

Později se ukázalo, že objevená loď byla vyrobena již před sto lety a je legendou Bermudského trojúhelníku. Zjistilo se, že se jedná o loď SS. Cotopaxi, která záhadně zmizela v roce 1925.

Při inspekci plavidla na palubě byl nalezen deník kapitána, který sloužil v době zmizení lodi ve společnosti Clinchfield Navigation Company.

Autenticitu palubního deníku potvrdil kubánský expert Rodolfo Cruz Salvador. Řekl, že lodní deník obsahuje spoustu cenných informací o každodenním životě posádky, ale bohužel neposkytl žádné stopy ke zmizení lodi a její posádky.

Dokument popisuje zajímavé detaily zaznamenané před zmizením lodi. Poslední záznam v deníku byl proveden 1. prosince 1925. Je to den, kdy SS. Cotopaxi signalizoval stav nouze a přestal komunikovat. Od té doby, téměř 90 let, o lodi nebyly žádné zprávy.

31. prosince 1925 byl zapsán do rejstříku pohřešovaných a navzdory skutečnosti, že posádka ve své poslední zprávě uvedla, že se loď potopila, se stal součástí legendy o Bermudském trojúhelníku.

Na moře vyplul SS. Cotopaxi z přístavu v Charlestonu v Jižní Karolíně 29. listopadu 1925. V době odjezdu bylo na palubě 32 námořníků v čele s kapitánem Mayerem. Parník měl do Havany, hlavního města Kuby, dopravit 2 340 tun uhlí, ale z nějakého neznámého důvodu zmizel za nezjištěných okolností dva dny po opuštění přístavu.

Vzhledem k tomu, že v posledních 90 letech neexistují žádné informace o pohybu této nákladní lodi, místopředseda kubánské rady ministrů, generál Abelardo Colome, slíbil, že úřady jeho země povedou vyšetřování, aby vyřešily záhadu obklopující tajemné plavidlo.

Připomeňme, že Bermudský trojúhelník zahrnuje oblast mezi Bermudami, Miami a Portorikem. V oblasti zmizely desítky letadel a lodí, jejichž osud je stále neznámý. Pachateli těchto záhadných zmizení jsou podle ufologů nadpřirozené síly anebo cizí civilizace.

Nicméně, tyto teorie jsou populární hlavně mezi veřejností, ale vědci je neuznávají a připisují všechny anomálie Bermudského trojúhelníku lidskému omylu při řízení leteckých a námořních plavidel a také případným přírodním jevům.

Ale tajemné objevení legendárního SS. Cotopaxi vzbudilo ve vědeckých kruzích velký zájem a mělo by přinutit řadu odborníků, aby přehodnotili svá tvrzení o této otázce, protože náhlý návrat lodi po 90 letech nepřítomnosti nelze vysvětlil žádnými přírodními jevy a lidskými chybami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..