Publikováno Napsat komentář

Jak Google Maps skrývají artefakty

Všichni, kdo se zabývají hledáním na Google Maps, si všimli, že některé části map mají, patrně kvůli utajení, buď tak špatné rozlišení, že se na nich nedá nic rozeznat, nebo jsou zaretušované úplně. Přitom mapy Google jsou dnes pokládány za “lídra mezi moderními kartografickými službami nabízejícími satelitní interaktivní mapy online”.
 

Zvykli jsme si věřit všemu, co je na těchto mapách znázorněno, i když chápeme, že armáda musí skrývat některá svá tajemství kvůli obecné bezpečnosti. Ale ve firmách, jako je Google, pracují tisíce specialistů s odpovídajícími stupněm přístupu k utajeným informacím, kteří dokážou nejen změnit vzhled objektů, ale dokonce změní i povrch krajiny: vyrovnají hory, zasypou propadliny, změní obrys pobřeží a podobně. Jenže my tu přece nehovoříme o počítačové hře, ale o mapách založených na snímcích z vesmírného a oceánografického výzkumu pomocí echolokačních zařízení!
To nejsou prázdná obvinění, můžete si to ověřit. Na následujícím obrázku je severní okraj Nové země na mapách Google. Všimněte si řetězu „pahorků“ pod vodou nedaleko pobřeží:
 
Zobrazení souostroví Nové Země na mapě Google

 
detail severního pobřeží
 
„No, kopečky v řadě, co je na tom divného?“ řeknete si. Jenže ono to tam ve skutečnosti vypadá úplně jinak. Tak například v roce 2009 měl Google na mapách to, co vidíte na následujícím obrázku. Na internetu je možné najít plnou verzi programu s mapou dna oceánu Arktiky se zajímavými značkami (SAS. Planeta verze 101206), jen ji nesmíte aktualizovat!
 
Archipelag Nová Země na archivní mapě Google
 
Kterýkoli geolog vám potvrdí, že příroda nemá ráda přímé linie, symetrické a identické posloupnosti. A to, co z map vymazali, lze jednoznačně nazvat umělými objekty předchozích „dopotopních“ civilizací. To není překlep, protože ony objekty, které my dnes vidíme na dně moře, se před světovou potopou nacházely na souši. Zvažte objem a rozsah těchto prací! Dole je měřítko v rozsahu 50 km. Při takovém rozlišení budou egyptské pyramidy jen zrnky písku (i při škále rozlišení 5 km jsou sotva vidět). Objekty na dně moře však jsou mnohonásobně větší než kterékoli z nám známých pyramid.
Na chvilku si představte, že by pyramidy Egypta byly vymazány ze všech map světa. Co by se stalo s historií této země, kdybychom ji zbavili jejího největšího pokladu? Nebo kdyby byly takovýmto způsobem smazány z map i z lidské paměti Velikonoční ostrovy s jejich monumenty…
A co si pak pomyslet o mapách Měsíce nebo Marsu? Dokud tam nebudou jezdit kosmičtí turisté, je možné smazat, cokoli se vám jen zlíbí.
 
Ale vraťme se k našemu výzkumu na dně moře. Vlevo od Nové země vidíme na dně Barentsova moře celé linie z řetězců oněch „pahorků“ a také dlouhé náspy, jámamy nebo kanály (samozřejmě pouze na archivní mapě).
 
Zobrazení Barentsova moře na archivní mapě Google
 
… a prázdno na současných mapách Google Maps:
 
 
 
Je třeba uvést, že ne všechny současné mapy byly vystaveny tak závažné cenzuře. Nebo pracovníci společnosti Bing už neměli sil či prostředků k „vyčištění“ podmořských částí map? Děkujeme jim za to. V současné době všechna zajímavá místa, o kterých jsem se zmínil, si můžete sami prohlédnout na mapách Bing, když si je přepnete na satelitní snímky.
Zobrazení je bohužel hodně tmavé, ale vše, co nás zajímá, tam je (pozn. Vlabi: obrázky map Bing jsem ve Photoshopu zesvětlila). Linie náspů dlouhé stovky kilometrů. Gigantický objem vynaložených prací!
 
Zobrazení Barentsova moře a Nové země na mapě Bing
 
Zobrazení Barentsova moře na mapě Bing
Zobrazení Nové země na mapě Bing
Všimněte si také odlišné vzdálenosti mezi sousedními „pahorky“ v řetězci.
 
Zobrazení severního pobřeží Nové země na mapě Bing
 
Kromě zobrazených objektů chci také upozornit na neobvyklý reliéf mořského dna Severního ledového oceánu, poblíž severního pólu a naproti Čukotce. Zde reliéf připomíná ruiny města s obdélníkovou pravoúhlou zástavbou. Jen ty “bloky” mají velikost desítek kilometrů.
 
Zobrazení dna Severního ledového oceánu na mapě Bing
„Rozvaliny města“ na dně Severního ledového oceánu
 
Připomínám, že příroda si nelibuje v přímých liniích. A tyto krásy rovněž na Google Maps nenajdete.
 
Tatáž část Severního ledového oceánu na mapě Google
 
 
Na závěr chci ukázat i něco ze západní polokoule. Toto geometricky přesné rozmístění celého pole “pahorků” se nachází na dně Severního ledového oceánu v blízkosti kanadského ostrova Prince Patricka.
 
Pole „pyramid“ na dně poblíž kanadského ostrova Prince Patrika na mapě Bing
Jednotlivé „pyramidy“ jsou od sebe vzdálené asi 5 – 6 km
 
A zde jsou pro srovnání dva satelitní snímky téhož místa na interaktivních mapách Google Maps a  Bing.
 
Totéž místo na mapách Google (vlevo) a Bing (vpravo)
 
A na tuto fotografii jsem narazil náhodou někde na internetu, je to kdesi na Dalekém severu. Napadlo mě, že je možné, že pod vodní masou existují stejné “pyramidy”, ale mnohem, mnohem větší.
 
 
Pokud bychom se pokusili odpovědět na otázky: „Kdo to postavil? Kdy?” mohu nabídnout odpověď, ale ne každému se bude líbit. Tyto práce na mořském dně mohou být dílem předchozí civilizace a vznikaly před desítkami tisíc let, když před světovou potopou (ale zřejmě jich bylo několik) bylo dno ještě suché.
Legendární Daaria (jinak také: Arktida, Hyperborea, Severija, Arktogeja) – to všechno jsou názvy dávného kontinentu, který je nyní ponořen pod severním pólem. Hyperborea (ležící „za Borejem“ = za severním větrem) byla podle starověké řecké mytologie legendární severní země, domov národu Hyperborejců. Starověký římský vědec Plinius Starší ve svém Přírodopise (Naturali historia) napsal o Hyperborejcích následující:
 
“Za těmito (Ripejskými) horami, stranou k Aquilonu, šťastný lid nazvaný Hyperborejci dosahuje velmi vysokého věku a vypravují se o něm nádherné legendy. Věří se, že se tam nacházejí veřeje světa, jež vymezují krajní pozice nebeských světel. Slunce tam svítí půl roku a to je pro ně jediný den, kdy se slunce neskrývá (jak si to nevědomí myslí), od jarní rovnodennosti k podzimní. Tato země je otevřená slunci a má úrodné podnebí bez škodlivého větru. Domy těchto obyvatel jsou háje a lesy; kult bohů je ošetřován jednotlivci i celou společností; neexistují tam spory a nejrůznější nemoci. Smrt přichází pouze z přesycení životem.”
(Poznámka: Ripejské hory jsou Uralský hřeben)
 
O této zemi jsou informace z různých zdrojů a nazývají ji různě. I ve starověkých indických eposech byla popsána země bohů, kde slunce půl roku nezmizí za horizontem.
Do současnosti byla uchována kopie mapy Daarie, která byla údajně zkopírována Gerardem Mercatorem ze zdi jedné z pyramid v Gíze a jeho syn ji pak vydal v roce 1595 tiskem. Mapy Mercatora, vlámského kartografa a geografa, používala většina tehdejších námořníků.
 
Mapa Gerarda Mercatora zobrazující Daarii na severním pólu
 
Na závěr bych chtěl říci, že díky rozsáhlému výzkumu dna arktického oceánu při hledání nalezišť uhlovodíků shromáždili naši vědci (a vojáci) již dostatek materiálu. Ale ani akademičtí pracovníci z Ruské akademie věd, ani ruská geografická společnost (pod vedením Sergeje Šojgua) v žádném případě nespěchají získané informace sdílet s veřejností. Velmi zajímavý by byl podpolární Ural, stejně jako samotné pobřeží Arktidy, ale tyto oblasti jsou na všech mapách důkladně „vyčištěné”. Jenže právě tam se podle znalců nachází spousta zajímavých věcí. Říká se, že geologům v připolárních oblastech bylo zakázáno „zvedat oči od země” a zkoumat zříceniny starověkých měst a megalitických struktur, a tím spíš někde vyprávět, co tam viděli…
 
Průzkum podvodních hřbetů Severního ledového oceánu
 
Nyní konečně přišla doba, kdy se Rusko opět stává nezávislým. Za arktickým kruhem se v Arktidě budují moderní vojenské základny a po celé severní trase se staví a obnovuje pobřežní infrastruktura. Na šelfu probíhá intenzívní geologický průzkum a vytěžuje se zemní plyn. Zařízení na zkapalňování plynu již fungují a je dodáván do zahraničí. To všechno je kvůli komerční složce, která přináší příjmy společnostem a daním do státního rozpočtu.
Nezapomínejme však také na velké dědictví země, na níž žijeme, a na její historii. Toto je naše území, což znamená i naše dědictví!
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..