Publikováno Napsat komentář

Trable usnout? Vojenská metoda vás pošle do limbu za 2 minuty!

Statistiky ukazují, že stále více lidí má v posledních letech problém s kvalitou spánku. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří se po ulehnutí dlouho vrtí a nemůžou zabrat, zkuste vojenskou metodu, která je rychlá a účinná.

Fígl vyvinula americká armáda, aby dopřála vojákům lepší a kvalitnější noční odpočinek. A údajně má těžko uvěřitelnou úspěšnost 96 procent, píše britský Daily Mirror.

 

Síla tohoto postupu je v jeho rychlosti a jednoduchosti. Usnutí totiž v ideálním případě trvá jen dvě minuty a obejde se bez složitých cvičení či pomůcek.

Prvním krokem pro rychlé usnutí je vyprázdnit si mysl v několika po sobě jdoucích krocích:

1. Uvolněte obličejové svaly, včetně čelistí, jazyka a svalů kolem očí.

 

2. Spusťte ramena a uvolněte postupně celé paže

 

3. Vydechněte, nechte hrudník uvolněný

 

4. Postupně uvolněte celé nohy

 

Toto relaxační cvičení by mělo zabrat asi minutu a následuje ho druhá fáze usínání – představení si nějakého uklidňujícího výjevu.

Pokud vám před očima nic nevyskočí, zkuste si třeba představit, že ležíte v loďce, která pluje po klidném jezeře a nad hlavou máte modré nebe.

 

Nebo se přeneste do temné místnosti a představte si, že jste zachumlaní v pohodlné houpací síti. A pokud máte zrovna úplné okno a vaše představivost stávkuje, můžete část s “obrázky” nahradit opakováním fráze Nemysli stále dokola asi po dobu 10 sekund.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..