Publikováno Napsat komentář

Fidget spinner

Vážení a milí, dovolím si jednu malou úvahu na téma zvláštní hračky nazývané FIDGET SPINNER. Mne osobně k této hračce přivedla její celosvětová reklama a rychlý úspěch. Ten boom je tak extrémní a natolik rozsáhlý, že je zkrátka podivný a podezřelý, a to i ve světě moderního marketingu a reklamy. Obzvláště, když vynálezkyně této hračky si ji vůbec nenechala patentovat a je pouze „velmi potěšena“ z úspěchu svého nápadu, který nyní může vyrábět, v podstatě kdo chce. Za fidget spinnerem tedy není ani nějaký nadnárodní monopolní výrobce, který by se postaral a staral o světově drtivou reklamní kampaň. Je to s ohledem na všechny okolnosti podezřele rychlý a obrovský komerční úspěch. I ten však někdy vzácně může nastat spontánní poptávkou. Vzpomeňme například naše „céčka“.
Když jsem se na fenomén propagace této hračky cíleně zaměřil, neunikly mi početné formy profesionální negativní a skryté reklamy.

Jak to souvisí s fidget spinnerem? Nu hledal jsem na internetu kritické články v podstatě s předpokladem, že pokud se jedná o pořádnou lumpárnu celosvětového účinku, najdu nejspíše zasyflenou pravdu. Tedy názory, že fidget spinner je rozhodně pro děti škodlivý, ale jejichž vysvětlení bude spíše nějak vychytrale „cinklé“. Touto optikou je dobré sledovat především odkazy, které se vám dohledají v Google prohlížeči mezi prvními. Prvním 20-30 odkazům, které dohledá Google, nevěřím po obsahové stránce nikdy a z principu.


A tak jsem zadal do vyhledávače na YouTube „fidget spinner danger“. Ihned mi vyjely desítky odkazů o nebezpečích této hračky. Úplně všechny odkazy však popisovaly nebezpečí, která jsem vůbec nehledal. Rizika, jako vdechnutí částí hračky, pořezání jazyka, vyražené zuby, výbuchy mikrovlnné trouby… Připomněl jsem si, jak je důležité ovládnout marketingovou komunikaci rizik a šířit rozsáhlou negativní reklamu zaměřenou vychytrale zcela jiným směrem, pokud chceme něco opravdu závažného o určité věci pokud možno skrýt očím široké veřejnosti. Mnohem hůře se poté skrývaná rizika dohledávají. Mnozí lidé je minou.
S jiným přístupem se mi už některé další kritické informace poté vynořily. To už byla rizika, která mne obecně (typově) více zajímala. Vůbec nejvíce se na internetu objevují články a videa o okultní symbolice této hračky, která se vztahuje jak na její vlastní zpracování, tak i na pozice rukou a prstů při jejím uchopení. Dětí hrající si s touto hračkou tak ve zkratce používají satanistickou symboliku a svým způsobem si na ni takto zvykají a jsou i tímto směrem „programovány“. Něco na tom možná může i být, ale přesto se mi na tom nepozdávalo. Nepřišlo mi to jako to správné a klíčové vysvětlení účinků této podivné hračky.
Shodou okolností mne v tomtéž čase přivedly jiné informace k článkům o tzv. „mudrách“. Jsou to staré poziční techniky prstů, které mají ovlivňovat energetické proudění v těle a mj. léčit či napomáhat rozvoji schopností a potenciálu člověka. Mnohem více o mudrách určitě vědí zkušení jogíni. Jedná se o propojování energetických okruhů lidského těla právě pomocí rozličných pozic prstů navzájem. A právě přitom jsem dostal podivnou myšlenku. Pokud je fidget spinner zdrojem jakékoliv energie, je velmi snadno možné a pravděpodobné, že právě tato energie bude moci vstoupit nebo jinak ovlivnit bioenergetiku celého organismu právě proto, že fidget spinner se drží prsty v pozicích uzavřených energetických okruhů – mudrách nebo pozicích klasickým mudrám podobných.
Na otázku, jakou energii by mohl fidget spinner „pumpovat“ nebo třeba „odsávat“ z organismů dětí, pokud si s ním nešťastně dlouho hrají, jsem se musel už zeptat někoho jiného. Odpověď, která se mi dostala, mne rozhodně neuklidnila. Energetickým problémem celé této hračky je údajně především kov. Případně možná i trojice či čtveřice kruhů z kovu (včetně centrálního ložiska), které ještě navíc rotují. Taková věc má rozhodně energetické působení, které je velmi negativní pro bioenergetiku lidského organismu. Dětem to údajně nejvíce (ale opravdu hodně) poškozuje energetiku srdeční čakry. – Tento závěr však nemohu nijak posoudit či potvrdit. Myslím si však, že účinek lze svým způsobem přesměrovat i na jiné energetické body organismu právě tím, mezi jakými prsty dítě hračku právě drží. V každém případě však toto působení asi nikdy nebude mít účinky jako maminčino pohlazení.
V této souvislosti mne poté napadlo zkusit použít stejnou „technologii“ k úplně opačnému účelu. Tedy vzít nějaký ten plastový fidget spinner, odstranit z něj všechny kovové kroužky a součásti a nahradit je něčím významně energeticky ušlechtilejším. Třeba nějakými kameny, jako je křišťál, apatit nebo třeba šungit. Zkrátka zkusit spinner upravit tak nějak, aby si s ním děti ve škole mohly hrát, necítily se v tomto smyslu diskriminované mezi ostatními dětmi (přeci jen je to dnes módní trend) a přitom nebyly ohroženy a poškozovány na své bioenergetice. Ale protože nejsem schopen nějak prověřit, jestli je to dobrý či špatný nápad a co by případně mohlo být jeho důsledkem v konkrétním případě, zvolil jsem metodu přímější a jednodušší. Přemluvil jsem své děti, aby hračku odložily a vůbec nepoužívaly. A když tak, aby ji třeba jen měla v tašce a případě „společenského tlaku“ ji vytáhly a ukázaly, že ji mají, a tak pořád „patří“ mezi ty ostatní, kteří se s radostí dětem vlastní možná sebelikvidují. 
Kdo ví, ten ať promluví…. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..