Publikováno Napsat komentář

DUTÁ ZEMĚ A VÝPOČTY

1. Výpočet zakřivení Zeměkoule:
Pokud je naše země Zeměkoulí, jak se dnes všude věří a tvrdí, pak se musí její povrch neustále zakřivovat, včetně vodních hladin. Protože údajně známe poloměr zeměkoule (6378 km), může si každý vypočítat i ověřit, zdali je to pravda. Nejjednodušší výpočet spádu od horizontu T je podle vzorce:
 
 

 
h = 8″ x Míle
(8 palců krát vzdálenost v mílích na druhou).
Pro představivost, o co se jedná, zde obrázek:
Pokud se díváme od vodní hladiny či zamrzlé plochy vpřed, pak jednu míli daleko by měl být spád horizontu 8 palců (20 cm/A), dvě míle daleko 32 palců (81 cm/B) a tři míle daleko 72 palců (182 cm/C). Tři míle je tedy necelých pět kilometrů a spád činí už téměř dva metry!
Většina lidí si neuvědomuje, kolik to zakřivení dělá na tak malé pozorovatelné vzdálenosti jako je 5, 10, 20, 30, 40, 50 km. Myslíme si, že naše Zeměkoule je tak obrovská, že se to zaoblení nedá ověřit. Ale to je omyl. Zakřivení se dá spočítat, ale nedá se ověřit, protože neexistuje. Země je totiž placatá a náš pohled se řídí zákony perskpektivy.
Lodě, ostrovy, majáky, města a další objekty jsou vidět na tyto i větší vzdálenosti, i když by podle výpočtu zakřivení neměly být vůbec nebo částečně vidět. To je test, který si může každý udělat.
Jak mi nedávno sdělil jeden pan inženýr, geodézie učí, že zakřivení je téměř nulové až do vzdálenosti 30 km. Samozřejmě, protože země není kulatá. Kdyby byla, museli by to při stavbách zohlednit.
Zde je tabulka s výpočtem spádu horizontu (zakřivení):
Pro vysvětlení: Levý žlutý sloupec ukazuje vzdálenost v km od bodu T, pravý žlutý sloupec ukazuje spád daný zakřivením, tedy výšku, kterou bychom neměli vidět z onoho bodu T z prvního obrázku na danou vzdálenost.
Příklad 1: Dejme tomu, že je před námi ostrov 40 km daleko, jehož nejvyšší bod má nadmořskou výšku 100 m. Tabulka ukazuje, že spád horizontu dělá pro tuto vzdálenost 127 m. Je-li nejvyšší bod tohoto ostrova nižší než 127 metrů, neměli bychom tento ostrov vůbec vidět.
Příklad 2: Plavíme se v malém člunu a před námi je ve vzdálenosti 40 km vidět světlo majáku. Toto světlo by nemělo být vůbec vidět, pokud je v nižší nadmořské výšce než 127 m.
Než si uvedeme experimenty a důkazy, že zakřivení ve skutečnosti neexistuje, je dobré znát způsoby výpočtů. Ten nejjednodušší jsem už uvedl výše. Zde je výpočet pomocí Pythagorovy věty:
Tady je další způsob výpočtu sledování zakřivení:
Zde je další výpočet:
Online kalkulátor dle tohoto vzorce je zde:https://dizzib.github.io/earth/curve-calc/
Zde stačí vyplnit dva údaje: h0 – výška očí, d0 – vzdálenost cíle, kliknout na „Calculate“ a níže se nám objeví výpočet d1 = horizont distance (vzdálenost horizontu od očí) a h1 = skrytá výška (spád) cíle, tedy to, co by nemělo být vidět na „zeměkouli“. Pod výpočty je jasný obrázek znázorňující každou položku výpočtu.
Pokud by vám tyto vzorečky nestačily, hledejte na netu nebo požádejte např. studenta nebo profesora na univerzitě, ať vám vypočítá zakřivení zeměkoule.
2. Důkazy nezakřivení Země:
1. Maják Dunkerque Light
Vrchol majáku dosahuje výšky 194 stop nad mořem, je viditelný z 28 mil a z této vzdálenosti by měl být 198 stop pod horizontem. Jelikož je vidět, zakřivení země je vyvráceno.
2. Maják Cape Bonavista, New Founldland
Tento maják dosahuje výšky 150 stop nad mořem, je viditelný ze vzdálenosti 35 mil a měl by být 490 stop pod horizontem. Jelikož je vidět, zakřivení země je vyvráceno.
3. Kostel St. Botolph Parish Church v Bostonu
Tento kostel dosahuje výšky 290 stop nad mořem, je viditelný ze vzdálenosti 40 mil a měl by být 800 stop pod horizontem. Jelikož je vidět, zakřivení země je vyvráceno.
4. Maják Isle of Wight
Tento maják dosahuje výšky 180 stop nad mořem, je viditelný ze vzdálenosti 42 mil a měl by být 996 stop pod horizontem. Jelikož je vidět, zakřivení země je vyvráceno.
5. Maják Cape L´Agulhas, Jížní Afrika
Tento maják dosahuje výšky 238 stop nad mořem, je viditelný ze vzdálenosti větší než 50 mil a měl by být přinejmenším 1400 stop pod horizontem. Jelikož je vidět, zakřivení země je vyvráceno.
6. Socha Svobody, New York
Socha Svobody je ve výšce 326 stop nad mořem, je viditelná ze vzdálenosti 60 mil a měla by být 2074 stop pod horizontem. Jelikož není, zakřivení země je vyvráceno.
Mnoho dalších důkazů naleznete zde nebo na internetu.
Všech 200 důkazů, že Země není rotující koule, najdete také v této videoprezentaci (anglicky):
 
 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..