Publikováno Napsat komentář

Vědci z Harvardu našli v Himálajích mnichy s nadlidskými schopnostmi

Pokud si však najdete trochu času a prozkoumáte dostupné materiály a vědecké studie, zjistíte, že se najít spousta nesmírně zajímavých článků a textů naznačujících, že na Zemi opravdu žijí lidé, kteří dokážou nepředstavitelné.

Existuje množství starověkých učení, které popisují, jak mohou lidé pomocí různých technik získat neuvěřitelné schopnosti. Podívejte například na Jógu, nebo na Buddhismus.

 

Skrz techniku nazývanou siddhis, což v Sanskrtu znamená dokonalost, která se skládá z meditací, tance na místě, bubnování, modliteb, půstu, psychedelických stavů a jiných metod mohou lidé údajně plně ovládnout svůj potenciál.

Když se zaměříte na jógu, nevyhnutelně je spjatá s Buddhismem. Je zajímavé, že v nesčetných starověkých buddhistických učeních najdeme množství důkazů o existenci “extrémních schopností” a Buddha sám očekával, že získáním těchto schopností dosáhneme dlouhého a mírumilovného života.

Profesor Buddhistických a tibetských studií z univerzity v Michiganu Donald Lopez Jr učí o těchto mnoha schopnostech připisovaných Buddhovi a jeho učení.

Profesor Lopez naznačuje, že “díky tomuto osvícení dosáhl Buddha všech možných nadlidských schopností, včetně celkové znalosti všech svých minulých životů, životů ostatních lidí, schopnosti znát myšlenky ostatních, vytvářet své dvojníky, levitovat a vystřelovat ze svého těla oheň a vodu”.

“Ačkoliv odešel do nirvány ve věku 81 let, mohl žít věčně, pokud by se tak rozhodl.”

Monk-Meditating.jpg

Nicméně můžeme najít i mnohem střízlivější informace ze zdrojů, které lze ověřit. Například Swami Rama, indický jogín, který se jako první nechal studovat západními vědci, napsal v knize nazvané Život s himálajskými mistry:

“Nikdy předtím jsem neviděl muže, který by dokázal sedět klidně bez mrknutí okna po dobu osmi až deseti hodin, ale tento uchazeč by velmi neobvyklý. Během svých meditací se vznášel téměř jeden metr nad zemí.”

Rama vysvětluje: “Změřili jsme tuto vzdálenost provázkem, který byl později porovnán s měřidlem vzdálenosti. Rád bych, aby bylo všem jasné, jak už jsem vám řekl, že nepovažuji levitaci za spirituální cvičení. Je to vyspělá technika pránájámy při které se používá bandeaus. Ten, kdo zná vztahy mezi hmotou a hmotností chápe, že je možné levitovat, ovšem pouze po velmi dlouhém tréninku…”

Rama také poznamenává, že někteří mniši měli více než fascinující schopnosti:

“Také měl schopnost přeměnit hmotu na jiné formy, například kousek kamene na kostku cukru. Jedno ráno po druhém dělal vždy podobné věci. Řekl mi, ať se dotknu písku – a zrnka písku se přeměnila na mandle o oříšky kešu. Slyšel jsem o těchto schopnostech už dříve a znal jejich základní principy, ale stěží jsem takový příběhům věřil. Nezkoumal jsem tento obor schopností detailně, nicméně jsem plně obeznámen s platnými fyzikálními zákony.”

Nicméně důkazy o tomto učení a schopnostech lze najít nejen v nespočtu starověkých knih a textů.

Ze současné doby například pochází studie vědců z Harvardu, kteří byli ohromeni tím, co našli po návštěvě odlehlých klášterů v 80. letech.

Profesor medicíny z Harvardu Herbert Benson studoval mnichy žijící v Himálajích, kteří byli schopni zvýšit teplotu svých prstů až o 17°C použitím techniky jógy nazývané Tum-mo.

Další studie, prováděné v Indii ohromily jiné vědce, kteří zjistili, že tamní mnichové jsou schopni zpomalit svůj metabolismus až o 64 procent.

Odborníci také přišli na to, že mniši jsou schopní vysušit své mokré oblečení jen pomocí své tělesné teploty, kterou za tím účelem zvyšují až o několik stupňů.

To vše navíc v extrémně nehostinném prostředí v nadmořské výšce téměř 5 kilometrů.

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: