Publikováno Napsat komentář

Město Akakor

Nejen vědci slaví veliké úspěchy objevováním neznámého. Po ukončení studia současné historie a sociologie odjel německý novinář Karl Brugger pracovat do Jižní Ameriky a zde se dozvěděl o indiánském městě jménem Akakor. V roce 1974 se také stal dopisovatelem západoněmeckých rozhlasových a televizních stanic. Nyní je považován za odborníka na indiánské záležitosti. Karl Brugger (narozen 1942) dnes žije v Brazílii.

V roce 1972 se Brugger setkal s Tatuncou Narou, synem indiánského prince Ugha Mongulala, jímž se po smrti svého otce sám stal. Zároveň je náčelníkem indiánů Dacca, Haisha a dalších kmenů.  K setkání došlo na dolním toku Amazonky ve městě Manaus, jež se rozkládá na soutoku řek Rio Solimoes a Rio Negro. Skeptický a svědomitý badatel Brugger zde vyslechl vskutku neuvěřitelný příběh tohoto míšence a zachytil ho na magnetofonové nahrávce. Po důsledném prověření jeho vyprávění se rozhodl tuto kroniku zveřejnit.

Ačkoliv jsem si sám zvykl na vše fantastické a jsem vždy připraven se setkat s neobyčejným, tudíž mne hned tak něco nerozhází, musím se přiznat, že na mne Bruggerova Akakorská kronika udělala hluboký dojem. Otevírá totiž obzory, které nutně musí donutit k prozření i skeptika, aby připustil, že i doposud nemyslitelné je často možné. Akakorská kronika ve skutečnosti zapadá velice přesně do obrazu, se kterým jsou obeznámeni všichni znalci světových mýtů.

Z nebe sestoupili bozi, aby učili první lidi. Pak opět zmizeli ve výšinách a zanechali po sobě záhadné přístroje. Ničivé katastrofy popisované Tatuncou Narou můžeme do nejmenších detailů srovnat s příběhy uvedenými v díle Imanuela Velikovského “Světy v kolizi”. Vezmeme-li v potaz příběh indiánského prince, jehož oko nikdy nespatřilo ani obal Velikovského knihy, natož jeho popisy průběhu světové zkázy, včetně přesného datování, jde o svědectví naveskrze úžasné. Odborníka nemůže šokovat ani jeho ujištění, že určité části Jižní Ameriky jsou provrtané umělými podzemními chodbami. Sám jsem ve svých knihách popsal má vlastní, očitá svědectví takovýchto podzemních prostor. Akakorská kronika poskytuje odpovědi na mnohé, co jiné práce na příbuzná témata pouze předpokládájí.

 

Erich von Daniken

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..