Publikováno Napsat komentář

Záhadná “podvodní zeď”, objevená pomocí Google Earth, obepíná celou planetu

Na Youtube se nedávno objevilo video, které oblétlo svět… video o “objevu” podvodní zdi. Podle videa tato zeď obepíná celou planetu, což u něj činí nesmírně odvážné tvrzení. Video se objevilo v kanálu “Flat Earth Arabic”.

Není to ale zase tak šílené tvrzení, jak by se mohlo na první pohled zdát. už stovky let hledáme podzemní tunely a ztracená města a některé objevy, které jsme učinily by se ještě před několika lety mohly zdát jako naprostý nesmysl. Stejně tak existují místa, opředená legendami, která se nám i dnes zdají být pouhým výplodem fantazie, ale lidé je nepřestávají hledat – jako například bájné “Ztracené město Z”. A pak zde máme Google Earth – neuvěřitelně mocný nátroj, díky kterému pozornému oku neuniknou ani dávno ztracená místa, stejně jako když nedávno teenager objevil v Amazonii ztracené město Mayů.

 

Problém však je, že tento nový objev je obrovský… Už dříve se objevily údajné objevy obrovských staveb a měst, například ztracneé město na pobření Baja v Kalifornii, ale tvrdit, že existuje stavba obepínající celou planetu – to už chce opravdu odvahu. Copak bychom něco tak obrovského už dávno nenašli? Na druhou stranu, i Pyramidy v Gíze a tamní Sfigna byly zasypány statisíci tun písku, když byly poprvé v moderní době nalezeny, takže kdo ví…

Lidé, kteří tento údajný objev zkoumali blíže, se většinou přiklánější k názoru, že jde pouze o chybu zpracování dat na straně Google. Pro potřeby Google Earth jsou různé obrázky pospojovány a občas se stane, že se ne zvela přesně překrývají, což vede k různým chybám. To, co pak působí jako stavba s ostrými úhly, je ve skutečnosti pouze iluze.

Ostatně počítače jsou pouze nástroje které programují lidé, a nepracují proto zcela bez chyb. Pokud něco vytvořila lidská chyba, vždy to také obsahuje lidské chyby. Může to být i tento případ? Díváme se na obyčejnou chybu zpracování dat, nebo je tato stavba skutečná? Nevidíme náhodou jen to, co sami chceme vidět? Ostatně, podívejte se sami…

 

 

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..