Publikováno Napsat komentář

Námořní důstojník vypověděl, co viděl ukryté v Antarktidě

Námořní důstojník vypověděl, co si pamatuje z misí kterých se účastnil v Antarktidě, včetně obrovského otvoru v ledu v bezletové zóně, přes kterou museli letět během lékařské pohotovosti. Také hovořil o transportu skupiny vědců, kteří na dva týdny zmizeli a když je převážel zpět vypadali velice vystrašeně, a byl důrazně varován, aby se o tomto tématu už nikdy nezmiňoval.

Antarktida byla dlouho považována za jedno z nejzáhadnějších míst na Zemi. Proto není divu, že existuje spousta konspiračních teorií a tvrzení, které se snaží vysvětlit některé z mnoha zajímavých objevů na nejizolovanějším kontinentu na Zemi.

 

 

Už od druhé světové války lidí naznačují, že Antarktida je jedním z nejstřeženějších míst na světě z dobrého důvodu.

Mnoho knižních autorů tvrdí, že pod ledem v Antarktidě se skrývá spousta velice zajímavých věcí, které jsou záměrně ukrývány před společností.

Zvěsti o dávné civilizaci obývající Antarktidu se proslýchají už desítky let. Ale co když, v dávné minulosti, kdy země – a Antarktida – vypadaly úplně jinak než dnes, se zde vyvinula vyspělá civilizace, schopná vytvořit fascinující stavby, monumenty a chrámy?

Mohli bychom najít stopy a důkazy o existenci této civilizace? Mnozí věří, že jsme je už dávno našli.

Ale proč je Antarktida středobodem konspiračních teorií?

Pravděpodobně jedním z nejzásadnějších důvodů je její izolovanost. Nemůžete si tam prostě jen tak zajet na výlet. Navíc, ačkoliv oficiálně víme o Antarktidě teprve něco málo přes 100 let, existují staré mapy které Antarktidu zobrazují bez ledové pokrývky.

Jedna z bezpochyby nejkontroverznějších map byla vytvořena v roce 1513, Tureckým admirálem Piri Reisem, který nakreslil mapu která zažehla o téměř 500 let později celosvětovou debatu. Tato mapa zobrazuje část pobřeží a vnitrozemí Antarktidy zcela bez ledu.

Jak je něco takové možné? Historie Antarktidy začíná už u dávných obyvatel Ameriky, kteří vyprávěli o obrovské zemi, známé jako Terra Australis, která se měla nacházet daleko na jihu zeměkoule. Označení Antarktida, naznačující opak Arktidy, byl poprvé použit Marinusem z Tyre ve druhém století našeho letopočtu.

V roce 1820 několik výprav ohlásilo, že byli první kdo viděl ledový šelf tohoto kontinentu. Jedna z nich byla Ruská expedice vedená Fabianem von Bellingshausenem a Mikhailem Lazarevem, další byla Britská expedice kterou vedl kapitán Edward Bransfield a Americký mořeplavec Nathaniel Palmer.

První přistání na tomto kontinentu pravděpodobně proběhlo zhruba o rok později, kdy Americký kapitán John Davis poprvé vkročil na Antarktický led. Nor Roald Amundsen pak dosáhl jižního pólu 14. prosince 1911, po dramatické závodě s Angličanem Robertem Falconem Scottem, jehož expedice skončila tragicky.

Nicméně výše uvedené události jsou relativně nedávné. Následující mapy jsou mnohem starší…

Fragment mapy Piri Reise zobrazující Antarktidu bez ledu.Fragment mapy Piri Reise zobrazující Antarktidu bez ledu. [Wikipedia]

Mapa světa Oronce FinéhoMapa světa Oronce Finého

Mapa světa Oronce Finého ve tvaru srdceMapa světa Oronce Finého ve tvaru srdce

Buacheho MapaBuacheho Mapa

Mapa Hadji AhmedaMapa Hadji Ahmeda

Nedávné objevy

V roce 2012 odhalily satelitní snímky Antarktidy záhadnou oválnou strukturu uprostřed jednoho z nejodlehlejších míst na světě. Tisíce kilometrů od nejbližšího lidského osídlení vyvoval tento útvar řadu otázek.

Oválná struktura která se objevila na satelistních snímcích Antarktidy z roku 2012.Oválná struktura která se objevila na satelistních snímcích Antarktidy z roku 2012. [Google Earth]

Tento útvar s průměrem 120 metrů byl ihned zkoumán odborníky, kteří se snažili zjistit zda mohla něco takového vytvořit příroda. Nicméně jeho neobvyklý tvar spíše naznačuje, že se jedná o uměle vytvořený jev.

Tento snímek je pouze jednou z mnoha podivností, které byly v Antarktidě objeveny, a mnoho lidí naznačuje, že v Antartidě je toho mnohem víc, než se na první pohled zdá.

Nedávno bylo na Youtube nahráno video, které mnozí označují za “skutečné šokující, úžasné a popisující velmi zvláštní události odehrávající se na Antarktickém kontinentě”, a které rozvířilo na sociálních sítích debaty o tom, co je doopravdy pod ledem v Antarktidě.

V tomto video “Námořní důstojník vyprávní, co si pamatuje z misí kterých se účastnil v Antarktidě, včetně obrovského otvoru v ledu v bezletové zóně, přes kterou museli letět během lékařské pohotovosti. Také hovořil o transportu skupiny vědců, kteří na dva týdny zmizeli a když je převážel zpět vypadali velice vystrašeně, a byl důrazně varován, aby se o tomto tématu už nikdy nezmiňoval. Když se vrátili na základnu McMurdo, bylo jejich vybavení zabaveno a izolováno a byli přepravení zvláštním letadlem zpět do Christchurchu na Novém Zélandu. Popisuje tyto události do nejmenších detailů, je tedy velmi pravděpodobné že je skutečně prožil. Jde o jeden z nejprovokativnějších příběhů toho, co se v Antarktidě skutečně odehrává.”

 

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: