Publikováno Napsat komentář

Teslův komplex v Rusku je největší vysokonapěťovou laboratoří na světě

Poznamka Sysla:

Někdy v roce 1969 asi 50 000 čínských vojáků napochodovalo na Sibiř, protože zřejmě měli důvod si myslet, že jim ona část Ruska patří. A aby toho nebylo dost, zajali mnoho ruských civilistů a hnali je před sebou jako živý štít. Když tak pochodovali, najednou si všimli, že se na obou křídlech jejich jednotky objevují ruská obrněná vozidla, která za sebou táhnou jakési kabely. A ve chvíli, kdy zajatí Rusové překročili úroveň těchto vozidel, si čínští vojáci v zadních řadách všimli, že přední řady se doslova vypařují. Během několika okamžiků byla vetšina Číňanů prostě fuč. Zůstaly po nich jenom perleťové knoflíky z uniforem.

Blíže neurčené množství čínských vojáků vstoupilo na území SSSR a opevnilo se na jakémsi kopci. Sovětská armáda je oblehla, ale nezahájila palbu; snažila se Číňany vyhnat bez použití zbraní. Patová situace trvala až do večera, kdy sovětští vojáci obdrželi zvláštní rozkaz: Stáhnout se. Uposlechli jej, a když se ráno vrátili na místo, nenašli ani Číňany, ani kopec.

 

 

Futuristický Teslův komplex je schopen v jednom okamžiku uvolnit tolik energie, kolik vyprodukují všechny elektrárny v Rusku dohromady.

 

Ačkoliv to tak může vypadat, není to základna mimozemšťanů, ani kulisy z Hollywoodského sci-fi filmu. To, co zde vidíte, je zařízení patřící Moskevskéhomu energetiskému institutu při univerzitě v Moskvě.

Istra High Voltage Research Center, přezdívané také “Vysokonapěťový Marx” nebo “Teslův komplex” se nachází nedaleko města Istra asi 40 kilometrů od Moskvy.

 

 

hvrc-2.jpg

Toto obrovské vysokonapěťové testovací zařízení nebylo vybudováno nedávno. Ve skutečnosti bylo postaveno už v 70. letech a jeho původním účelem bylo testování izolátorů a ochrany vozidel, letadel a elektronických součástek proti bleskům.

Na první pohled vypadá toto futuristické zařízení naprosto úžasně a je naprosto jedinečné. Nikde na světě se nenachází žádné další podobné zařízení, které by se tomuto dokázalo alespoň přiblížit, co se týče jeho kapacity.

hvrc-3.jpg

Podle reportu Rossiya-1 TV při vrcholném výkonu, kdy je blesk vypuštěn na izolovanou plošinu, pracuje tento Teslův generátor s kapacitou odpovídající všem elektrárnám v Rusku – geotermálním, hydroelektrickým, slunečním, větrným, uhelným a jaderným dohromady. Tento výkonc však trvá pouze velice krátce, zhruba 100 mikrosekund.

Zařízení se skládá z 2,25 megawattového dzroje stálého napětí, 3 megawattové kaskády transformátorů a 9 megawattového pulzního generátoru vysokého téměř 40 metrů, který je schopen vytvořit 150 metrů dlouhý umělý blesk, největší svého druhu na světě.

hvrc-4.jpg

Toto zařízení je nejsilnější svého druhu na světě. Pravdou je, že když zařízení zapnuto, v jeho blízkosti je tak obrovský statický náboj, že se komukoliv, kdo se v této oblasti nachází se zdá, jako by vzduch jiskřil.

Záběry Istra High Voltage Research Center pořízené dronem. [YouTube]

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: