Publikováno Napsat komentář

Všechny naše problémy mají svůj kořen

Všechny naše problémy mají svůj kořen/vznik v některém ze Základních vztahů.
Z těchto kořenů vyrůstají další aktuální problémy. Pokud řešíme napřed ty aktuální problémy, tak z těch kořenů nám vyrůstají problémy další. Když najdeme ty kořeny a vyřešíme/zlikvidujeme je, tak zmizí všechny problémy, které s tím kořenem souvisely.

 

 

Pro jistotu ještě vysvětlím, co jsou to ty “základní vztahy”.
Jsou to vztahy s našimi nejbližšími a postupuje se od nejútlejšího věku. Do toho patří i náš prenatální život, tedy už od početí.
Začínáme biologickými rodiči a pokračujeme případně vychovateli či osvojiteli a pak přijdou na řadu sourozenci. Programy spojené s otcem formují naše vztahy se všemi dalšími muži. Programy spojené s matkou formují naše vztahy s dalšími ženami.
Každý další vztah přidává i další problémy, které mohou zmizet po vyřešení problémů v základním vztahu – a nebo se musí ještě vyřešit samostatně.
Řešíme všechny vztahy, tedy i s osobami, které už nežijí, může se vyskytnout i potřeba vyřešit vztahy s osobami, které jsme ani nepoznali, třeba prarodiče.

Raději ještě ocituji:
Základní vztahy vznikaly průběžně od našeho početí.

Jsou to především biologická máma a táta, jejich vzájemný vztah a pak další ti, kdo mě vychovávali. Následují sourozenci (od nejstaršího po nejmladšího), partneři/partnerky, vztah se sebou, vztah s vesmírem (nebo s Bohem, Přírodou, Životem – podle toho, v co věříte). Vztahy s dětmi a vnoučaty. Někdo nemá vyřešený vztah se zvířátkem, nebo s hračkou.

Když si vyřešíte všechny tyto základní vztahy, většinou přestanete mít řadu problémů. Někdo dosáhne úplné svobody, přirozeného stavu.
Pro ty ostatní je potřeba pokračovat dále, řešením dalších vztahů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..