Publikováno Napsat komentář

Negativní programy v partnerském životě


 
Přírodním zákonem je:
negativní program k nám vždycky přitahuje to, co nechceme.

Samozřejmě tenhle zákon platí i v partnerském vztahu, což si téměř nikdo neuvědomuje.

Z tohoto vyplývá několik důležitých a zásadních věcí, které platí naprosto nezávisle na tom, co si přejeme a nebo co si o tom myslíme.

Dál budu pro zjednodušení popisovat situace z pohledu manžela či partnera, ale naprosto přesně to platí i v obráceném gardu, tedy z pohledu manželky či partnerky.

Situace je ta, že si “vezmu” za ženu bytost řekněme naprosto neutrální. Ovšem soužitím se mnou ji začnou moje negativní programy měnit, a to tak, že ji “donutí” projevovat se tak, jak já to nechci. Dejme tomu, že mi bude vadit špína a nepořádek – stane se z ní špindíra a nepořádnice. Ovšem nemůže za to, protože kdybych místo toho nesnášel sterilní čistotu, tak by se z ní stala chorobně uklízivá osoba.
Je jasné, že za to, jaká bude, můžu výhradně jenom já.

 

 

Právě tohle si jen málokdo je ochoten připustit, takže požaduje změnu u partnerky, dejme tomu aby začala uklízet. Po kratší nebo delší době zjistí, že ženu prostě nepředělá a nejspíš se rozvede. Následně si přivede domů novou ženu, která je dle jeho zkušeností podstatně uklízivější. Nicméně to netrvá dlouho a zjistí, že se “spletl” a vzal si zase jenom další špindíru.

Mnozí víceženáči mohou potvrdit, že měli “štěstí” na stejný typ žen a že každá další byla ještě horší než ty předchozí. Samozřejmě jim nedochází, že do téhož typu jenom sami vmanévrovali úplně rozdílné ženy.

Co z toho vyplývá?
Především to, že nemá žádnou cenu měnit manželky – dokud nezměníme sebe, bude každá další stejná a nebo ještě horší!
Pokud změníme sebe, změní se i ta původní v nějakou jinou a kupodivu v takovou, která nám bude vyhovovat – a nebo nám nebude vadit, že je jiná než jsme původně chtěli.

Dobré je také si uvědomit, že i my se měníme tak, abychom své manželce dělali právě to, co jí “vadí”. Taky za to nemůžeme, protože to přichází tak nějak “samo”. Ale hlavně jde o to, abychom nebyli překvapeni tím, že s jinou manželkou budeme mít i jiné špatné vlastnosti – ale můžeme se spolehnout na to, že budou určitě právě takové, které ona nechtěla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..