Publikováno Napsat komentář

Giant Megaliths in Russia

Ruské megality 

Po hřebeni Gornaja Šoria na jihu Sibiře se táhnou zbytky nevídané megalitické zdi. Kdo kdy viděl Baalbeckou terasu se podiví i zde a podíví se o dost více. Je zde vidno ohromnou podobnost ve skladbě kvádrů, kde jsou ty největší kvádry položeny na podstatně menších, i když ještě stále megalitických. Ačkoliv chybí údaje rozměrů, podle velikosti jejich viditelé strany ve srovnáí s lidskou postavou lze u těch největších usuzovat na 3000–4000 tun. Pro porovnání, baalbecká Těhotná žena, ležící v lomu zhruba kilometr a půl od terasy, která je jedním ze zdaleka největších kvádrů kdy vytěžených, váží kolem 1500 tun, zatímco největší viditelné kvádry Baalbecké terasy jsou odhadovány na 300 tun. 

 

Máme zde tedy záhadu vícenásobnou. Nejde jen o to, jak a čím byly tyto kvádry vytěženy, ale i o to, jak byly po strmých svazích hory dopraveny na hřeben a vyzvednuty na vyrovnávací kvádrové podloží. Z hlediska dnešní technologie jde v danných podmínkách o absolutní nemožnost. 
Standartní věda samozřejmě navrhuje různá “přírozená” vysvětlení, z nichž nejpřirozenější je vědecká indoktrinace nepodloženými pitomostmi. O tom, že jde o umělou stavbu lze ve skutečnosti těžko pochybovat. Nejde jen o pravoúhlost většiny megalitů, ale také o pravidelnost megalitů, semo tamo dokonce pasovaných poněkud podobně před inckým megalitům s pravoúhle zalomenými spárami a alespoň jedním průchodem touto zdí. Za povšimnuté stojí i naprosto podélně rovné a kolmé části této zdi. 

Video, které je sbírkou fotografií, je bez komentáře a dává velice dobrou představu o měřítku jak bloků, tak celé stavby, i když jde evidentně o pouhé trosky něčeho kdysi podstatně mohutnějšího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..