Publikováno Napsat komentář

Egoista

Tento člověk se trapi a zmita se, je rozervan protichůdnymi pocity a nakonec nachazi vychodisko v tom, že se prohlasi za jedinečne stvořeni Přirody, ktere spojuje oba zakladni počatky – ďabelsky a božsky. Touto myšlenkou se mu ulevi, hrdě pozveda hlavu, přeziravě obhliži okolni lidi a pro sebe si opakuje: „jsem unikum,
jsem unikum, jsem unikum…“ A po slově unikum rychle nasleduje tupe a nelogicke slovni spojeni „Ja jsem Bůh“! Tuto myšlenku považuje za objev, ke kteremu nemohl tak dlouho dospět kvůli sve skromnosti.
Na duši se mu ulevi a vznika nutkani uskutečnit velke činy a podřizuje si nerozumne a druhořade lidi, aby dovršil jejich osudy.
Každa namitka se mu jevi jako nepravdiva, každa jeho myšlenka jako genialni a… člověk se postupně zamilovava sam do sebe. Přirozena lidska sebelaska se měni na se- bezahleděni. A co laska k jinym lidem?
K Bohu? Copak jsou hodni lasky! Pouze někde v zakoutich duše se možna vzedmou vlny pochybnosti o sve vlastni vyjimečnosti, ktere ihned zahani myšlenkovym vzplanutim s hrdym vystrčenim brady a pootevřenim ust.
Takoveho člověka lide nazyvaji narcisem, pokud je ovšem mužskeho rodu nebo aspoň rodu středniho, čili homosexual.
Narcisove maji sklon natřasat se před zrcadlem
vytrhavat si chlupy z nosu a vznikly pupinek považuji za tragedii. Ale ať už by takovy muž použival nevim jak drahe kremy, ať už by se dival jak by chtěl zahadně posupně, ženy se do něj zřidka zamiluji; sedmym smyslem v něm citi samolibost a vnitřně na něj žarli. Pouze naprosto hloupe ženske a nany jsou schopne se nadchnout narcisem. Ale ty nevyhovuji jemu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..