Publikováno Napsat komentář

Geometrie

Nyní, kdy žijeme v podmínkách izolace od Světa myšlenek, jsme do té či oné míry sami. Naše děti jsou nuceny se učit podle slabikáře všechna písmena a celá překrásná dětská léta prosedět ve školní lavici. Celé období mládí se také stále učíme, učíme a učíme. Potom z nás jsou mladí specialisté a v této roli setrváváme také mnoho let. Pouze kolem čtyřicítky se začínáme cítit v rozmachu sil (ve smyslu – v rozmachu znalostí), ale…rychle uteče ještě dvacet let a v šedesátce nás pošlou do důchodu a naznačují nám, že tvůj život, drahý, se chýlí ke konci a nazývají to zaslouženým odpočinkem. Proč je tak krátké produktivní období života člověka’? Proč tak dlouho trvá dětství a mládí, plné biflování? Proč už tak krátký život se ještě k tomu komplikuje četnými nemocemi?

Pokud bychom odpověď na tyto otázky přeložili do jazyka Města bohů, pak by s nej- větší pravděpodobností zněla krátce a depresivně:
„Vy, lidé Páté rasy, ne- nesete žádnou vinu. Vinu nesou lidé předchozích civilizací. Země již nemůže léčit lidstvo cestou globálních katastrof. Byli jsme nuceni vás izolovat. Zato častěji pobýváte na Onom světě a očišťujete se od zlého nánosu v duši. Zato déle pobýváte ve stavu dětství a máte možnost si déle vychutnávat dětskou čistotu a romantičnost. A i když nemáte možnost léčit svoje nemoci vaší vnitřní energií, máte zato v období nemoci možnost projevovat opravdovou Upřímnost, vzývajíc Boha a přemítat o opravdovém Soucítění lidí, pozorujíc opravdovou čistotu duší vašich přátel. Zato jsou vaše zlé myšlenky, kterých se bohužel dopouštíte, ničeny pyramidami a pradávnými monumenty a neprohánějí se po celé Zemi a celém Vesmíru a nemají ničivý a zhoubný účinek. Zato nebudete mít apokalypsu. Zvyšujte svoji duchovnost a pak se vám, možná, šťastné spojení s celým Vesmírem vrátí. Chápejte, to vše, co jsme s vámi udělali, se jen na první pohled zdá jako zlý čin; naopak, je to blahodárné a je to namířeno na zachování lidstva jako božího stvoření.”
Když jsem si toto vše uvědomil, najednou se mi zželelo naší Páté lidské rasy, protože právě ona (tj. my) se dostala do tohoto experimentu Sambaly, ve kterém jsou lidská osamocenost a utrpení zárukou odvrácení vzniku další apokalypsy. Samozřejmě, že jsem chápal, že nikdy není vše dobré, ale přesně jsem si představoval, o kolik šťastnější byli například Atlanťané a Lemuřané. A… kvůli nim… a co my?! Dlouhé období obrození na kontinentech, odhalujících se po Světové potopě, zdivočení, primitivní úroveň života, nekonečné války mezi plemeny… a co je hlavní, hluchá totální osamocenost, pronikající
každou modlitbu, každý pohled nasměrovaný nahoru, k Bohu, protože člověk, boží tvor, se stěží obejde bez toho, kdo jej zrodil, stejně jako dítěti je těžko bez matky.
Jinak to zřejmě nešlo. Představte si člověka v rozkvětu sil. V intervalu produktivního života o délce pouze 20-30 let člověk zajišťuje takový progres, který zabezpečuje dlouhé stáří, mládí a dětství. A když má člověk zlé myšlenky? Za těchto 20-30 let zajišťuje takovou regresi, že je nutné ještě dlouho se plácat, aby se obnovilo pouze to, co bylo ztraceno. A vezmeme-li v úvahu, že ničit je tisíckrát lehčí než budovat, pak si lze představit, kolik pohrom by mohl přinést zlý člověk s produktivním obdobím 100 nebo 1000 let.
Proto je správné, že Město Bohu lidský život zkrátila. Na tom mají vinu pouze – zlí lidé! Kvůli nim – zlým lidem – žijeme tak krátce. Zlí lidé a zlé myšlenky jsou naši hlavní nepřátelé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..